گیلانیان
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ Tuesday, 9 August , 2022
دسامبر 26, 2013 کد خبر : 23335 خبر ها

کلید حل مشکلات اقتصادی و اشتغال جامعه تحقق حماسه اقتصادی است

کلید حل مشکلات اقتصادی و اشتغال جامعه تحقق حماسه اقتصادی است

گیلانیان : استاندار گیلان در کارگروه اشتغال استان با بیان اینکه همگان موظفند برای تحقق حماسه ی اقتصادی تلاش کنند ، گفت : کلید حل مشکلات اقتصادی و اشتغال جامعه تحقق حماسه اقتصادی است .

دکتر محمد علی نجفی پیگیری تخصیص بودجه های ملی و امکان های اعتبارات کشوری یکی از موارد مهم در ارزیابی مدیران استان اعلام کرد و افزود : هفته آینده به همراه مجمع نمایندگان پیرامون مسائل مختلف استان با ریاست محترم جمهوری در تهران جلسه ای برگزار می شود .

وی با اشاره به آمار بالای تحصیل کردگان بیکار تأکید کرد : مدیران باید دغدغه اشتغالزایی داشته باشند و براجرای دقیق مصوبات شورای اشتغال استان اهتمام بیشتری بورزند .

استاندار گیلان با بیان اینکه برای پیگیری بیشتر مصوبات شورای اشتغال، این شورا از این پس هر ۱۵ روز تشکیل جلسه خواهد داد گفت : همانگونه که در صحنه های مختلف سیاسی همچون ۸ و ۹ دی که روز پاسداشت و تجدید پیمان با ولایت فقیه است مردم ما حماسه سیاسی می آفرینند ، باید باتوجه ویژه به مسائل اقتصادی واشتغال جامعه ، حماسه اقتصادی را رغم بزنیم .

دکتر نجفی تصریح کرد : مدیرانی که مصوبات اشتغالزایی را به خوبی اجرا نمی کنند و در جذب اعتبارات ملی عملکرد مناسبی ندارند باید پاسخگو باشند .

وی با بیان اینکه بنده از بعضی از دوستان که انگار دغدغه اشتغال را ندارند راضی نیستم گفت : درحالیکه بسیاری از جوانان تحصیلکرده ما بیکارند ، نباید با دستگاه هایی که عملکرد مناسبی ندارند مماشات کرد .

دکتر نجفی همچنین با تأکید براینکه تمام منابع اختصاص داده شده به گیلان باید همه جذب شده و تحقق یابند گفت : حیای مدیران باید در مقابل مردم بیکار و خانواده شهدا باشد و پیش آنها خجالت بکشند .

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید برفعال تر شدن دبیرخانه کار گروه اشتغال استان اظهار داشت : ما باید پاسخگوی مردم باشیم و به آنها آمار درست بدهیم .

دکتر نجفی خواستار بررسی دوباره موضوع های کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری گیلان با مسئولیت معاون برنامه ریزی استاندارشد وافزود : اگر بعضی از بانک ها در بحث اشتغال گیلان همکاری نکنند باید مسئولیت اقداماتشان را بپذیرند.

وی با بیان اینکه بسیاری از اعتبارات گیلان در اختیار ۶۰ نفر است گفت : ۵۲ هزار نفر کشاورز به دلیل بدهی اندک در خط قرمز بانک ها هستند و این موضوع را چگونه باید به مردم اعلام کنیم .

استاندار گیلان با اشاره به ارسال نامه به معاون اول رئیس جمهور خاطر نشان کرد : بسیاری از واحدهای تولیدی گیلان به دلیل نبود نقدینگی درحال تعطیل شدن است و دچار مشکل شده اند .

جعفرزاده از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ، سرمایه در گردش را از مهمترین مشکلات بخش صنعت و اشتغال استان دانست و افزود : باید ضمن نظارت بیشتر برعملکرد دستگاه های اجرایی در ایجاد اشتغال ، بانک ها تلاش کنند بخش سرمایه در گردش و ارائه تسهیلات با کمترین مشکل انجام پذیرد .

وی اظهار داشت : مشکلات بخش اشتغال استان باید ریشه ای حل شود ./منبع : استانداری

اخبار مرتبط

نظرات

 • با سلام
  جناب آقای استاندار
  سپاسگزاریم از حضزتعالی که دغدغه اشتغال و حل بیکاری و احترام به خون پاک شهدا وخانواده انها را یادرآورشده اید و دنبال خلق حماسه اقتصادی هستید.
  جناب اقای استاندار
  حماسه زمانی اتفاق خواهد افتاد که همه باهم درراه رسیدن به آن همفکروهمدل باشند.
  مانند انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ وهشت سال جنگ تحمیلی ، حماسه ای خلق شد که جهان را متحیرکرد.
  زمانی که بنی صدرخائن درراه مبارزه رزمندگان اسلام کارشکنی می کرد ،فورا خلع شد وبزرگترین مانع برداشته شد وتوانسیم دربرابر دشمنان شرق وغرب پیروز شویم.
  آیا اینک هم مانع تراشان راه تولید واشتغال از سرراه توسعه اتسان برداشته می شوند؟
  یا اینکه ازاین اداره برداشته می شون ودر فلان اداره با یک درجه بالاتر پست جدید می گیرند!
  اینک چگونه می توان در برابر بوروکراسی سخت و دل آزار اداری دراستان گیلان که متأسفانه بعضی ازمدیران به هرچیزی می اندیشند جزء اشتغال وتولید وکارآفرینی واجابت فرمان مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی وحماسه اقتصادیی حماسه خلق کرد!؟
  جناب آقای استاندار
  آیا به پای صحبت های تولید کنندگان نشسته اید؟
  ایا شنیده اید که یک واحد تولیدی برای دریافت تحصیلات یک سال درراه پله های بانک تردد کرده و در نهایت طوری تسهیلات پرداخت کردند که اززمان دریافت تا پرداخت شش ماه زمان را از بین بردند و تولید کننده مجبورهست که یا ازجیب قسط را بدهد که ندارد ویا محصولش را زیر قیمت بازار بفروشد که درهردو حالت ،زیان متوجه تولید کننده است؟
  جناب آقای استاندار
  آیا دربرآورد وثایق تولید کنندگان توسط بانک ها، عنایتی داشته اید که دار و ندار یک تولید کننده را بایک قیمت ناچیز توسط کارشناس بانک براورد می شود تا به کسری وثیقه منجرشود و نتواند تسهیلات را دریافت کند ویا اگر بخواهد دریافت کند باید وثایق دیگراز افراد خارج از طرح خودبگیرد وبابتش کلی پول بدهد و دراصل درآغاز راه ، شکست پایان کار را رقم زده است؟
  آقای استاندار
  اگر بررسی شود مشاهده خواهید کرد که با لج بازی های یک بانک وعدم پداخت تسهیلات درموعد مقرر سی میلون بدهی یک واحد که همه اعضاء آن ازخانواده معظم شهدا هستند را به دویست وهفتاد وهفت میلون تومان تبدیل کردند؟
  سپاسگزاریم که فرمودید حماسه اقتصادی. ما سالهاست درحال حماسه هستیم ولی دربرابر ما دژ محکمی از بانک ها وکارشناسان بانکی مخالف تولید واشتغال و کارآفرینی و توسعه استان گیلان صف کشیدند و تولیدکنندگان را گرفتارریسمان بدهی معوق کردند و مانند پتکی برسر تولید استان می کوبند بدون اینکه چاره اندیشی کنند و راه را بازکنند.
  تونل ها به ما آموختند که ازدل سنگ هم می توان عبورکرد.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد