گیلانیان
پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ Thursday, 19 September , 2019
شهریور ۱۴, ۱۳۹۸ کد خبر : 74860 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم آستارا :

کمبود پزشک متخصص و فوق تخصص در آستارا/ درآمد پایین علت اصلی است

کمبود پزشک متخصص و فوق تخصص در آستارا/ درآمد پایین علت اصلی است

گیلانیان : نماینده مردم آستارا در مجلس با اشاره به کمبود پزشک در این شهرستان، گفت: متأسفانه پزشکان متخصص و فوق متخصص به دلیل درآمد پایین در آستارا فعالیت نمی‌کنند.

ولی داداشی با بیان اینکه شهرستان مرزی آستارا در شمال غربی استان گیلان جز مناطق مرزنشین کشور است، اظهار کرد: شهروندان آستارایی باید از هر گونه مزایای مرزنشینی بهره مند باشند.

وی با اشاره به اینکه اجرای پروژه بارانداز راه‌آهن بین‌المللی آستارا در حال حاضر نیمه کاره مانده است، افزود: رفع موانع ساخت و ساز پروژه راه آهن آستارای ایران در دست پیگیری است و با تکمیل آن حدود هزار شغل ایجاد می‌شود.

داداشی با تاکید بر اینکه شهرستان‌های کوچک و با جمعیت کم همانند آستارا مشکل بهداشت و درمان دارند و پزشکان متخصص و فوق متخصص به دلیل درآمد پایین، در آنها فعالیت نمی‌کنند، اظهار کرد: شهرستان مرزی آستارا با کمبود پزشکان متخصص و فوق متخصص مواجه است.

وی ادامه داد: اعزام بیماران بخش‌های حویق، چوبر و ویزنه شهرستان تالش به بیمارستان شهر آستارا سبب افزایش بیمار این مرکز درمانی شده است.

نماینده آستارا در مجلس، گفت: برای ارائه خدمات بهداشت و درمان در بخش لوندویل آستارا یک بیمارستان ۲۰ تختخوابی با بیش از ۷۰ میلیارد ریال اعتبار در حال احداث است.

وی با اشاره به پروژه نیمه کاره مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا خواستار مشارکت بخش خصوصی برای تکمیل و توسعه این مجتمع فرهنگی و زیرساخت‌های مربوط به آن شد.

داداشی، تصریح کرد: شهرستان آستارا به لحاظ فرهنگی از موقعیت ممتازی برخوردار است اما زیرساخت‌های آن متناسب با وضعیت رو به رشد حوزه‌های فرهنگ و هنر آن نیست.

نماینده آستارا در مجلس با اشاره به اینکه بسیاری از هنرمندان این شهرستان مرزنشین از نبود سالن برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری رنج می‌برند، افزود: با گذشت بیش از ۲۰ سال از ساخت مجتمع فرهنگی هنری ارشاد آستارا، این مجتمع نیمه کاره رها شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz