گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز شنبه,۳۰ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی جمعه,۲۹ام دی ۱۳۹۶

رئیس‌کل دادگستری استان گیلان :

کمیته امنیتی حقوقی درراستای تدوین طرح توسعه راهبردی تشکیل شود/ ریشه اکثر پرونده‌های قضایی مشکلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است

گیلانیان : رئیس‌کل دادگستری استان گیلان به ضرورت تشکیل کمیته امنیتی حقوقی درراستای تدوین طرح توسعه راهبردی تاکید کرد و گفت: ریشه اکثر پرونده‌های قضایی مشکلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است.

احمد سیاوش پور ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گیلان در سالن غدیر استانداری گیلان اظهار کرد: وقایع هفته های اخیر خسارات و نگرانی هایی را برای نظام داشت اما نشان داد مدیران باید با توجه بیشتری به وضعیت مردم رسیدگی کنند.

وی با اشاره به نقش منافقان، صهیونیست، استکبار و برخی کشورهای منطقه در اقدامات اخیر افزود: قسمت مهم از این تجمعات در راستای مطالبات به حق مردم بود و مدیران باید از آن پند گرفته و به‌راحتی عبور نکنند.

رئیس‌کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اقدامات شورای تامین استان گیلان در راستای مدیریت تجمعات اخیر در گیلان گفت: تمام اعضای شورای تامین بر حفظ حرمت مردم بود و همین سبب شد تا در گیلان هیچ تلفاتی نداشته باشیم.

وی با تاکید بر لزوم تشکیل کمیته امنیتی حقوقی در راستای تدوین طرح توسعه راهبردی گفت: هر سرمایه‌گذاری برای انجام فعالیت‌های خود نیاز به پشتوانه حقوقی و امنیتی دارد.

سیاوش پور شورای نظارت استان گیلان را ظرفیتی برای استان دانست و گفت: دستگاه قضایی در تلاش تا بدون سستی و با تمام توان در هرکجا که خیروبرکت مردم در آن است کار کند.

رئیس‌کل دادگستری استان گیلان با اشاره به افزایش ۱۱ درصد پرونده‌های ورودی این مجموعه در ۹ ماهه نخست امسال افزود: ریشه تمام اکثر این پرونده‌ها مشکلات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی است که برای رفع آن باید به دنبال توسعه اشتغال و زیرساخت‌های استان باشیم.

وی با اعلام اینکه دستگاه قضایی نمی‌تواند چشمش را بر روی تخلفات به وقوع پیوسته در مسیر ایجاد توسعه ببندد گفت: دستگاه قضایی به حقوق عامه مردم توجه می‌کند و به‌راحتی از تخلفات نمی‌گذرد.

رئیس‌کل دادگستری استان گیلان خاطرنشان کرد: ما به دنبال همکاری و هم‌افزایی با مدیران استان هستیم و راضی نیستیم آن‌ها را به دادسرا بیاوریم اما چاره‌ای جز رسیدگی به تخلفات نداریم.

سیاوش پور بابیان اینکه توقع می‌رود تا مدیران استان گیلان به قوانین پایبند باشند تصریح کرد: اگر پرونده‌ای از تخلفات اداری تشکیل شود تلاش می‌کنیم تا با حفظ کرامت مدیران به آن رسیدگی کنیم.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار