گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
مارس 2, 2016 کد خبر : 46634 خبر ها

استاندار گیلان :

کمیته ای در گیلان برای کاهش هزینه های صادرات از این استان تشکیل شده است

کمیته ای در گیلان برای کاهش هزینه های صادرات از این استان تشکیل شده است

گیلانیان : استاندار گیلان در ششمین نشست کارگروه توسعه صادرات گفت : کمیته ای در گیلان برای کاهش هزینه های صادرات از این استان تشکیل شده است.

محمدعلی نجفی در این نشست که با حضور جمعی از مدیران در محل سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد ، عملکرد کمیته تخصصی تعیین راهکارهای کاهش هزینه تخلیه و بارگیری در گمرکات استان را مثبت ارزیابی کرد و افزود : به منظور فراهم کردن تسهیلات لازم در امر صادرات و پیشی گرفتن از رقبای منطقه‌ای خود و بررسی مشکلات این بخش کمیته‌ای به سرپرستی معاونت پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری تشکیل شد که گزارش‌های ارائه شده حاکی از اقدامات مثبت این کمیته است .

وی در ادامه سخنان با اشاره به تلاش دولت در بهبود روابط خارجی و فراهم شدن فرصت در بخش صادرات اظهار داشت : باتوجه به کاهش قیمت نفت باید از فرصت‌ها بهره گیریم و در جهت توسعه هر چه بیشتر صادرات کالاهای غیرنفتی  و کاهش هزینه های صادرات تلاش کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اهمیت روان سازی، الکترونیکی کردن و شفاف سازی بیشتر  در گمرکات اظهار داشت : الحمدا… این اقدامات در گمرکات استان در حال انجام است تا به عنوان گمرک مدرن مطرح شود.

دکتر نجفی بر ضرورت توجه به استاندارد و رعایت مسائل بهداشتی در محصولات صادراتی تأکید کرد و افزود : چنانچه خواهان صادرات پایدار هستیم باید به استانداردسازی و رعایت مسائل بهداشتی توجه لازم را داشته باشیم و دستگاه های ناظر در این بخش وظیفه مهمی را برعهده دارند.

وی با اشاره به برگزاری منظم کمیسیون اقتصادی ایران و آذربایجان در دولت تدبیر و امید اظهار داشت : در طی مدت ۸ تا ۱۰ سال پیش این کمیسیون برگزار نشده بود که در این دولت به صورت منظم برگزار گردیده و به جد دنبال می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود احداث ۸ کیلومتر خط ریلی از جمهوری آذربایجان تا مرز ایران را از جمله دستاوردهای برگزاری این کمیسیون‌های اقتصادی عنوان کرد و افزود : روند اجرای راه آهن رشت- آستارا و آستارا- آستارا در این کمیسیون‌ها مطرح و کارها در حال پیشرفت می‌باشد و بهره برداری از راه آهن گیلان صادرات منطقه را متحول می کند .

استاندار گیلان با اشاره به تولید خوب مرغ در استان اظهار داشت : باتوجه به تولید ۳ برابری مرغ نسبت به نیاز استان فرصتی است تا با صادرات این محصول به روسیه بازار مرغ این کشور را به دست گیریم.

دکتر نجفی با بیان اینکه تقویم نمایشگاه‌های استان از رشد خوبی برخوردار است افزود : بدلیل عدم وجود مرکز دائمی در این بخش باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی فعال و پویا در جهت توسعه این بخش تلاش کنیم.

استاندار گیلان بر ضرورت توسعه صادرات گل و گیاه نیز تأکید کرد و افزود : باتوجه به بهبود روابط خارجی و فراهم شدن زمینه مناسب برای صادرات باید از این فرصت نهایت بهره را گیریم.

وی بر لزوم حمایت از تولید داخلی تأکید کرد و با اشاره به صادرات چای افزود : باتوجه به اقتصاد آزاد باید صادرات و واردات تعریف شده و معقول داشته باشیم.

استاندار گیلان با اشاره به کیفیت بالای چای تولید بهاره استان با بیان اینکه چای گیلان با مرغوبترین چای های جهان مطابقت دارد اظهار داشت : چنانچه بتوانیم این محصولات را صادر کنیم مشتریانی وجود خواهند داشت که آن را با قیمت بالایی خریداری کنند.

وی با بیان اینکه باید از استعداد زمین‌های کشاورزی استان در مناطق مختلف بهره گیریم افزود : انشاء ا… بتوانیم از اتکا به نفت بیرون آییم تا استکبار نتواند از این محصول برعلیه کشور بهره گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی