گیلانیان
پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ Thursday, 13 December , 2018
اسفند ۳, ۱۳۹۶ کد خبر : 65643 خبر ها

فرمانده مرزبانی ناجا :

کنترل و انسداد مرزی در کشور به ۶۰ درصد رسیده است

کنترل و انسداد مرزی در کشور به ۶۰ درصد رسیده است

گیلانیان : فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در سال‌های گذشته اقدامات خوبی در مورد انسداد مرزها انجام شده ولی کامل نشده و برابر برآوردهای ما ۶۰ درصد کنترل و انسداد انجام شده و ۴۰ درصد از آن باقی‌مانده است.

سردار قاسم رضایی صبح امروز در جمع خبرنگاران در محل پل ریلی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان اظهار داشت: با توجه به راهبردهایی که هر دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان دنبال می‌کنند یکی از مواردی که می‌تواند تعاملات دو کشور را افزایش دهد تردد و رفت و آمدهای دو کشور است.

وی با اشاره به نقطه صفر مرزی دو کشور و پل ریلی آستارا-آستارا افزود: آنچه که مرزبانان را خوشحال می‌کند ارتقاء تعاملات هر دو کشور است که امروز این ارتقاء را شاهدیم و همین ترددها می‌تواند کسب و کارها را توسعه دهد و وجود این پل برای دو کشور منافع مشترکی را به‌دنبال خواهد داشت.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه مردم استان گیلان از این شرایط موجود استقبال می‌کنند تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به اینکه مردم فهیم گیلان از قوانین مرزی آشنایی کامل دارند شاهد جرائم مرزی نیستیم و هم‌اکنون اعتراضی بین مرزبانان دو کشور وجود ندارد.

سردار رضایی با اشاره به وضعیت مرزی دریای خزر با کشورهای همسایه گفت: با توجه به مرزهای موجود دریایی بین پنج کشور حاشیه دریای خزر تفاهمات خوبی وجود دارد و در آینده نزدیک تیمی از مرزبانی جمهوری اسلامی ایران به مسکو خواهد رفت و پیش‌نویس اولیه برای اقدامات مرزبانی نیز منعقد خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت رودخانه مشترک دو کشور در مرز مشترک آستارا خاطرنشان کرد: مسئولیت مهار رودخانه‌ها از سوی کمیته رودخانه‌های مرزی با مسئولیت اجرایی به وزرات نیرو واگذار شده و پیشنهادات مرزبانی نیز در این زمینه به این وزارتخانه ارسال شده است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به مرز حساس ایران با افغانستان و لزوم مبارزه با قاچاقچیان و سوداگران مواد مخدر در این منطقه گفت: در سال‌های گذشته اقدامات خوبی در این منطقه صورت گرفته ولی کامل نشده است و برابر برآوردهای ما ۶۰ درصد کنترل و انسداد انجام شده که ۴۰ درصد از آن باقی‌مانده است.

سردار رضایی با تاکید بر اینکه در راستای انسداد مرزهای کشور اعتبارات خوبی در نظر گرفته نشده است افزود: بایستی دولت و نمایندگان مجلس در تدوین بودجه توجه جدی به انسداد مرزها داشته باشند و با طرح هایی که داده شده در سال ۹۷ اگر اعتباری تامین شود مواردی از انسداد مرزها تکمیل شود.

وی درباره کاهش بودجه مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال ۹۷ گفت: ما آنقدر عقب‌ماندگی در اقدامات مرزی داریم که نیاز به اقدام بزرگی داریم؛ در برخی کشورهای پیرامونی از سوی دشمنان توطئه‌هایی دنبال می‌شود و این ضرورت توجه بیشتر به مرزها را نشان می‌دهد.

فرمانده مرزبانی ناجا اظهار داشت: با دولت و تعدادی از نمایندگان مجلس درباره رفع مشکلات مرزی جلساتی داشته‌ایم که البته یک حرکت و اقدام بزرگی می‌خواهد؛‌ در غیر اینصورت با این حالت و امکانات محدود واقعاً نمی‌توان کار قابل توجهی انجام داد.

سردار رضایی با بیان اینکه مرزبانان در شرایط سخت از کیان و مرزهای کشور پاسداری می‌کنند افزود: با توجه به تهدیدات پیرامونی از دولتمردان و نمایندگان انتظار داریم که اقدام قابل توجهی را در برنامه‌ریزی و اعتباربخشی در حوزه مرزبانی را انجام دهند./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

۱۳۴ نمایش‌ خیابانی در گیلان اجرا شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

۱۳۴ نمایش‌ خیابانی در گیلان اجرا شد

‌‌افزایش قیمت نان در گیلان “تخلف” است‌

نماینده مردم رشت در مجلس ‌:

‌‌افزایش قیمت نان در گیلان “تخلف” است‌

اصناف اختلافات خود را کنار بگذارند

رئیس اتاق اصناف مرکز استان گیلان :

اصناف اختلافات خود را کنار بگذارند

ثبت بیش از ۷۰ میلیون نفر پرونده در نظام ارجاع سلامت

معاون بهداشتی وزیر بهداشت و درمان :

ثبت بیش از ۷۰ میلیون نفر پرونده در نظام ارجاع سلامت