گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
مارس 8, 2016 کد خبر : 46781 خبر ها

کنگره یک هزار شهید فرهنگی و دانش آموز گیلان برگزار می‌شود

کنگره یک هزار شهید فرهنگی و دانش آموز گیلان برگزار می‌شود

گیلانیان : مهدی حاجتی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان امروز( ۱۸ اسفند) در یادواره ۵۷شهید دانش آموز هنرستان فنی شهید چمران رشت و پیش کنگره ۳۶هزار دانش آموز شهید  کشور که در هنرستان شهید چمران رشت برگزار شد، با گرامیداشت نام و یاد ۸۵۰شهید دانش آموز و ۱۵۶شهید فرهنگی گیلان، گفت: برگزاری این یادواره‌ها تجدید میثاق با شهداست.

وی با اشاره به اینکه بچه‌های انقلاب اسلامی، شاگردان امام خمینی(ره) و پرورش یافته مکتب ایشان از سال ۴۲ بودند که تا سال ۵۷ استمرار پیدا کرد.

حاجتی اظهار کرد: همانگونه که حضرت امام فرموده بود«یاران ما در گهواره‌ها هستند» دیدیم که در سال ۵۷چگونه همان فرزندان سال‌های ۴۲به پا خواستند و به میدان آمدند و جوان انقلابی پرورش یافته مکتب امام شدند.

وی تصریح کرد: مساجد و مدارس ما مملو از دانش آموزان بود که نشاط  انقلابی، متدین، عاشق ارزش‌های الهی، امام و انقلاب در آنان موج می‌زد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در ادامه اذعان کرد: تردید ندارم که ۸۵۰شهید ما کسانی بودند که در روستاها و محله‌های کوچک با سختی‌ها رشد کرده بودند اما به عشق امام و ارزش‌های انقلاب لبیک گفتند و به جوش آمدند.

وی با تاکید بر اینکه آن رشادت‌ها امروز جمهوری اسلامی را بیمه کرد، افزود: این یک حیات طیبه است که رسیدن به اوج بندگی را نشان می‌دهد.

حاجتی با اشاره به اینکه در زمان جنگ ادوات جنگی ما بسیار کم بود، گفت: عشق امام و تعهد جوانان ما بر تمام ادواتی که تمام دنیا برای مبارزه با انقلاب ما مهیا کرده بود، غلبه کرد.

وی در ادامه به ۱۷لغایت ۲۲اسفند، هفته بزرگداشت شهدا اشاره و اظهار کرد: دانش آموزان امروز نشان دادند که به آرمان های امام(ره)، نظام و انقلاب اسلامی وفادار هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان تصریح کرد: دانش آموزان شهید در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و انقلابی معدل خوبی را در کارنامه عملشان ثبت کردند.

وی خاطر نشان کرد: آنچه ما مدیران آموزش و پرورش موظف هستیم کشف استعدادها و پرورش انسان‌های شریف است.

حاجتی با تاکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران متعلق به شماست، افزود: همین دانش آموزان آن زمانی که کوچکترین خطری این نظام را تهدید کند از ارزش‌های ما دفاع خواهند کرد و ما مفتخریم که دانش آموزان بسیار با نشاط و انقلابی با همه تهدیدهایی که وجود دارد آگاه و تحلیل‌گر هستند و از جمهوری اسلامی ایران صیانت می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری کنگره بزرگ هشت هزار شهید استان، اظهار کرد: کنگره امسال که در اردیبهشت ماه ۹۵برگزار خواهد شد رویکردش فرهنگی است.

حاجتی گفت:کنگره شهدای فرهنگی و دانش آموز گیلان ۱۱اردیبهشت ماه ۹۵برگزار می شود چرا که تجلیل و قدرشناسی از افتخار آفرینانی که نامشان برای همیشه در تاریخ جاودانه است، وظیفه ماست./ منبع : شبستان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی