شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ Saturday, 21 April , 2018
آذر ۲۳, ۱۳۹۵ کد خبر : 55030 خبر ها گفت و گو

کیفیت نامطلوب آسفالت رشت معضل بزرگ شهر است

کیفیت نامطلوب آسفالت رشت معضل بزرگ شهر است

گیلانیان : عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شهرداری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان بابت پروژه آسفالت قرارداد بسته اما آسفالتی که در شهر ریخته می‌شود بدترین نوع آسفالت است گفت: کیفیت نامطلوب آسفالت رشت از معضلات بزرگ شهر بوده و موجب نارضایتی شهروندان شده است.

محمدحسین واثق‌کارگرنیا یکی از گلایه‌های همیشگی شهروندان را پیرامون کیفیت نامطلوب آسفالت رشت دانست و اظهار کرد: از ابتدای فعالیت شورای چهارم کارگروهی برای رفع این معضل تشکیل و جلسات متعددی در این زمینه برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه قرار بود پروژه آسفالت رشت به بخش‌خصوص واگذار شود گفت: پس از بحث و بررسی بسیار در کارگروه آسفالت به این نتیجه رسیدند که بهتر است پروژه‌های آسفالت رشت به بخش‌خصوصی واگذار شود تا از این طریق بتوانیم کیفیت آسفالت شهر را کنترل کنیم و اگر در جایی کیفیت نامناسب بود از مجری و پیمانکار پروژه بخواهیم کار را اصلاح کند.

عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه بیشتر پروژه‌های آسفالت رشت غیر نقد است، تصریح کرد: پروژه‌های آسفالت رشت غیر نقد هستند اما پیمانکار با توجه به این موضوع در مناقصه شرکت کرد و اجرای آن را پذیرفت.

وی غیر نقد بودن پروژه‌های آسفالت را دلیلی بر ارائه آسفالت با کیفیت نامطلوب ندانست و تصریح کرد: پیمانکار پروژه آسفالت رشت می‌دانند که شهرداری درآمد مناسب ندارد و در پرداخت مطالبات با مشکل مواجه است.

واثق‌کارگرنیا اضافه کرد: پیمانکاران شرایط را می‌پذیرند و متعهد می‌شوند که کار را به درستی انجام دهند و پرداخت نشدن مطالبات پیمانکاران توسط شهرداری رشت دلیلی برای ارائه آسفالت با کیفیت نامناسب توسط آنها نیست.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری رشت باید نظارت در اجرا پروژه‌ها را مطلوب‌تر انجام دهد، یادآور شد: هنوز آسفالت رشت به روش سنتی انجام و با کمپرسی به محل اجرای پروژه حمل می‌شود و اخیراً فیلمی در فضای مجازی پخش شد که در آن در یکی از مسیرهای شهر رشت از خودروی سمند به جای غلتک و کوبیدن آسفالت‌ها استفاده شده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نظارت شهرداری این شهر در اجرای پروژه‌ها را بسیار ضعیف دانست و گفت: شهرداری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان بابت پروژه آسفالت رشت قرارداد بسته اما آسفالتی که در شهر ریخته می‌شود بدترین نوع آسفالت است.

وی با بیان اینکه در برخی از نقاط شهر پس از کمتر از یک ماه از مدت ریخته شدن آسفالت سنگریزه‌های آن حتی با جاروی رفتگران از جا کنده می‌شود، متذکر شد: کیفیت مطلوب آسفالت رشت از مطالبات اصلی شورا نسبت به شهرداری در حیطه نظارتی است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش