گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز پنج شنبه,۲۳ام آذر ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی چهارشنبه,۲۲ام آذر ۱۳۹۶

کیفیت نامطلوب آسفالت رشت معضل بزرگ شهر است

گیلانیان : عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شهرداری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان بابت پروژه آسفالت قرارداد بسته اما آسفالتی که در شهر ریخته می‌شود بدترین نوع آسفالت است گفت: کیفیت نامطلوب آسفالت رشت از معضلات بزرگ شهر بوده و موجب نارضایتی شهروندان شده است.

محمدحسین واثق‌کارگرنیا یکی از گلایه‌های همیشگی شهروندان را پیرامون کیفیت نامطلوب آسفالت رشت دانست و اظهار کرد: از ابتدای فعالیت شورای چهارم کارگروهی برای رفع این معضل تشکیل و جلسات متعددی در این زمینه برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه قرار بود پروژه آسفالت رشت به بخش‌خصوص واگذار شود گفت: پس از بحث و بررسی بسیار در کارگروه آسفالت به این نتیجه رسیدند که بهتر است پروژه‌های آسفالت رشت به بخش‌خصوصی واگذار شود تا از این طریق بتوانیم کیفیت آسفالت شهر را کنترل کنیم و اگر در جایی کیفیت نامناسب بود از مجری و پیمانکار پروژه بخواهیم کار را اصلاح کند.

عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه بیشتر پروژه‌های آسفالت رشت غیر نقد است، تصریح کرد: پروژه‌های آسفالت رشت غیر نقد هستند اما پیمانکار با توجه به این موضوع در مناقصه شرکت کرد و اجرای آن را پذیرفت.

وی غیر نقد بودن پروژه‌های آسفالت را دلیلی بر ارائه آسفالت با کیفیت نامطلوب ندانست و تصریح کرد: پیمانکار پروژه آسفالت رشت می‌دانند که شهرداری درآمد مناسب ندارد و در پرداخت مطالبات با مشکل مواجه است.

واثق‌کارگرنیا اضافه کرد: پیمانکاران شرایط را می‌پذیرند و متعهد می‌شوند که کار را به درستی انجام دهند و پرداخت نشدن مطالبات پیمانکاران توسط شهرداری رشت دلیلی برای ارائه آسفالت با کیفیت نامناسب توسط آنها نیست.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری رشت باید نظارت در اجرا پروژه‌ها را مطلوب‌تر انجام دهد، یادآور شد: هنوز آسفالت رشت به روش سنتی انجام و با کمپرسی به محل اجرای پروژه حمل می‌شود و اخیراً فیلمی در فضای مجازی پخش شد که در آن در یکی از مسیرهای شهر رشت از خودروی سمند به جای غلتک و کوبیدن آسفالت‌ها استفاده شده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نظارت شهرداری این شهر در اجرای پروژه‌ها را بسیار ضعیف دانست و گفت: شهرداری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان بابت پروژه آسفالت رشت قرارداد بسته اما آسفالتی که در شهر ریخته می‌شود بدترین نوع آسفالت است.

وی با بیان اینکه در برخی از نقاط شهر پس از کمتر از یک ماه از مدت ریخته شدن آسفالت سنگریزه‌های آن حتی با جاروی رفتگران از جا کنده می‌شود، متذکر شد: کیفیت مطلوب آسفالت رشت از مطالبات اصلی شورا نسبت به شهرداری در حیطه نظارتی است.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار