گیلانیان
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ Monday, 26 October , 2020
نوامبر 15, 2016 کد خبر : 54072 خبر ها

گازرسانی به مناطق کوهستانی گیلان

گازرسانی به مناطق کوهستانی گیلان

گیلانیان : مدیرعامل شرکت گاز گیلان از گازرسانی به مناطق کوهستانی در شهرستان‌های رودسر، املش، رودبار، تالش و رضوانشهر خبر داد.

جمشید ظهیری با اشاره به اینکه ۶ شهرستان بزرگ گیلان اکنون به لحاظ گازرسانی سبز هستند اظهار کرد: ۹۵ درصد از ساکنان در روستاهای رشت، انزلی، لاهیجان، آستانه‌اشرفیه، فومن و صومعه‌سرا از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی، درصد برخورداری روستاهای گیلان از گاز طبیعی تا پایان امسال را ۹۵ درصد عنوان کرد و افزود: گازرسانی به شهرها و صنایع استان به اتمام رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه سوخت بیشتر مناطق استان از طریق گاز طبیعی تامین می‌شود، تصریح کرد: تا پایان امسال گیلان به استان سبز تبدیل می‌شود.

ظهیری، یکی از مسائل در افزایش اجرای هزینه گازرسانی را مصالح استفاده شده در پروژه‌ها خواند و بیان کرد: اکنون از لوله‌های پلی‌اتیلن ویژه گاز در پروژه‌های گازرسانی استفاده می‌شود و بسیاری از هزینه‌های اجرایی و تمام شده در پروژه‌ها را کاهش داده است.

وی، استفاده از لوله‌های پلی‌اتیلن برای گازرسانی در گیلان را مقرون به‌صرفه عنوان کرد و گفت: لوله‌های مذکور از نظر دوام و نگه‌داری شبکه‌ها بسیار ساده‌تر هستند و بهتر می‌شود از آن بهره‌برداری کرد.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با اشاره به استفاده از لوله‌های پلی‌اتیلن برای گازرسانی از پنج سال گذشته در استان، خاطرنشان کرد: اکنون تعداد ۱۱۰ روستا در مناطق مختلف گیلان در حال گازرسانی است.

ظهیری از گازرسانی به مناطق کوهستانی گیلان خبر داد و یادآور شد: گازرسانی به مناطق کوهستانی در شهرستان‌های رودسر، املش، رودبار، تالش و رضوانشهر عملیاتی می‌شود.

وی با بیان اینکه بررسی‌ها و مطالعه برای گازرسانی به مناطق کوهستانی گیلان انجام شده است، تصریح کرد: به‌دنبال اخذ مجوزهای لازم برای گازرسانی به مناطق مذکور هستیم.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان، قیمت تمام شده انشعاب در مناطق کوهستانی را بیشتر دانست و بیان کرد: تا پایان امسال گازرسانی به مناطق «اشکورات» در رودسر، «موسی‌کلایه» در املش، «کلیشم» در رودبار، «ارده» در رضوانشهر و «آق‌اولر» در تالش انجام می‌شود.

ظهیری با اشاره به اینکه گازرسانی به مناطق کوهستانی میزان بهره‌برداری از گاز طبیعی در گیلان را به بالاتر از ۹۵ درصد می‌رساند، خاطرنشان کرد: مناطق کوهستانی دارای جلوه‌های ویژه‌ای هستند و از نظر جنگل و استقرار مردم در روستاها باید حفظ شوند.

وی به افتتاح پروژه‌های گازرسانی در ۲۰۰ روستای گیلان در هفته دولت امسال اشاره کرد و گفت: تا پایان امسال گازرسانی به ۷۰ روستای استان به اتمام می‌رسد و مجموع گازرسانی به ۲۷۰ روستا می‌رسد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

در دیدار فرمانده سپاه و انتظامی گیلان تأکید شد:

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا :

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

افزایش ۵۶ درصدی حمل و نقل کالا از بنادر گیلان

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان :

افزایش ۵۶ درصدی حمل و نقل کالا از بنادر گیلان