گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
فوریه 6, 2016 کد خبر : 45636 خبر ها

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران خبر داد

گازرسانی به ۱۶۰۰ روستای کشور در دهه فجر

گازرسانی به ۱۶۰۰ روستای کشور در دهه فجر

گیلانیان : معاون وزیر نفت گفت:هزار و ۶۰۰ پروژه گازرسانی به روستاها تا پایان دهه فجر جاری و هزار و ۶۰۰ پروژه گازرسانی به روستاها نیز در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

حمیدرضا عراقی معاون وزیر نفت در بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به ۲۰۰روستای استان گیلان با محوریت شهرستان فومن اظهار کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید انتظار می‌رفت که مشکلات کشور،نیارها،درخواست‌ها و انتظارات مردم رفع شود و توسعه و تعامل دو جانبه گسترش یابد.

وی با بیان اینکه طبیعتاً شرکت ملی گاز ایران با انتظارات زیاد مردم مواجه بود علی الخصوص شهرها و روستاهای فاقد گاز، افزود: بنده در سال ۹۲اعلام کردم که شرکت ملی گاز ایران ورشکسته است؛ چرا که منابع داخلی به هیچ عنوان جوابگو نبود،یک شرکت ورشکسته را تحویل گرفتیم که به هیچ عنوان منابع داخلی نداشت و بدون استثنا به بانک‌ها بدهکار بود و فقط منابع داخلی بایستی بدهی بانک‌ها را پرداخت می‌کرد.

عراقی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در این شرایط بایستی برای برآورد انتظارات مردم دست به اقدام می‌زد،خاطرنشان کرد: هنر اینست که با پول کم کارهای زیاد و بزرگ انجام داد که خوشبختانه در این در کشور با اتحاد،قدرت هماهنگی، قدرت تعامل با دیگران و نداشتن ها اقدامات خوبی صورت گرفت.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی استان گیلان توانسته است به عنوان یکی از بهترین استان‌های کشور در امر گازرسانی باشد؛ چرا که استاندار، مدیران، دستگاه‌های اجرایی و مردم خواهان تمایل به انجام این کار داشتند و با اتحاد و تعاملات مطلوب کار مثبتی در این استان در عین نداشتن‌ها صورت گرفت.

عراقی با بیان اینکه در عین تحریم‌ها، نداشتن‌ها و سخت‌ترین شرایط بحرانی بیشترین کار در شرکت ملی گاز صورت گرفته است، افزود: گیلان یکی از استان‌هایی است که بیشترین کار در حوزه گازرسانی را انجام داده است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کشوری نمی‌تواند بدون تعامل با دنیا عمل کند، تصریح کرد: توسعه تنها به گازرسانی، آبرسانی و رفاه نیست بلکه توسعه در اندیشه‌ها، خوب مصرف کردن، مصرف بهینه و تعامل با دیگران است

معاون وزیر نفت وظیفه دولت را رضایتمندی مردم دانست و عنوان کرد: رضایت ملت در حرف نیست بلکه در احساس باید خود را نشان دهد. مردم ولی نعمتان جامعه و در تصمیم گیری‌ها نیز سهیم واقعی هستند.

وی به بحران سال ۹۲در گیلان و مازندران و بروز مشکلات اشاره کرد و گفت:در سال جاری علی رغم گازرسانی به شهرها و روستاها مصرف سالانه گاز در بعد خانگی و تجاری افزایش نیافته است این به معنای توسعه است و مردم ایران درک کردن که نباید اصراف در مصرف داشته باشند.

عراقی متذکر شد:در سال ۹۴به علت مصرف کم و افزایش تولید هفت میلیاردمتر مکعب بیشتر به نیروگاها گاز تزریق شده است.

وی با اشاره بر اینکه امسال پنجاهمین سال شرکت ملی گاز ایران است،افزود:امسال که سخت‌ترین سال دولت از نظر تحریم، رکود و بی پولی بوده است شرکت گاز در حال گازرسانی به بیش از پنج هزار روستا است.

معاون وزیر نفت در پایان به افتتاح هزار و۲۰۰ پروژه گازرسانی به روستا در دهه فجر گذشته اشاره و اظهار کرد:هزار و ۶۰۰ پروژه گازرسانی به روستاها تا پایان دهه فجر جاری و هزار و ۶۰۰ پروژه گازرسانی به روستاها نیز در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

پروژه گاز رسانی به ۲۰۰روستای گیلان با حضور معاون وزیر نفت، استاندار گیلان،مدیر عامل شرکت گاز و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی با محوریت شهرستان فومن افتتاح شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی