گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
آگوست 19, 2012 کد خبر : 11734 خبر ها

گزارش تصویری نماز عید فطر رشت

گزارش تصویری نماز عید فطر رشت

اختصاصی گیلانیان : نماز با شکوه عید سعید فطر به امامت آیت الله قربانی ، نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت در بلوار مدرس ، جنب مصلای رشت با حضور گسترده مردم روزه دار رشت اقامه شد .

نماینده مقام معظم رهبری در گیلان در خطبه نماز عید فطر گفت : ماه مبارک رمضان ماه تمرین خوبی به پایان رسید و امیدواریم ذخایر معنوی این ماه تضمین زندگی سعادتمندانه ما شود و باید تلاش کنیم اخلاق حمیده  حاصله را برای زندگی خود حفظ نماییم .

وی در ادامه گفت : زیاده خواهی انسان در طول تاریخ بشر باعث تجاوز و تعدی به دیگران بوده و انسان ها برای در امان ماندن از این افزون طلبی ها اقدام به تشکیل مجامعی چون : سازمان ملل ، دادگاه بین المللی و وضع قوانین کیفری نموده که با کمال تأسف هیچیک از این نهاد ها به جای بهبود اوضاع اجتماعی جهانی به آلت دستی برای تعدی بیشتر ظالمان به مظلومان جهان تبدیل شده است و امروز استکبار جهانی با تجاوز مستقیم و غیر مستقیم به کشور های مختلف از جمله : افغانستان ، سوریه ، عراق ، یمن و غیره روزی نیست که مظلومان جهان را به خاک و خون نکشد

وی افزود : به مظلومان و آزادیخواهان جهان ثابت شده است تنها راه مقاومت و ایستادگی در برابر افزون طلبی های استکبار جهانی رهنمود های قرآن و قوانین اسلام ناب محمدی است .

وی در بخش دیگری از خطبه های نمار با اشاره به زلزله آذربایجان شرقی و تلفات جانی و مالی وارده به برادران و هم وطنان عزیز ما گفت : کمک به زلزله زدگان برای کاهش آلام و مشکلات آنها از واجبات ملی و دینی است و علیرغم تبلیغات سوء دشمنان ما تا کنون کمک های خوبی به این عزیزان شده و اخیرا نیز کلنگ بازسازی منطقه توسط وزیر راه و شهرسازی زده شده و قول دادند تا ۴۵ روز آینده این پروژه را به پایان برسانند .

آیت الله قربانی گفت : مردم ولایتمدار گیلان تا کنون ۲۰ کامیون ملزومات به آن خطه ارسال کرده و همچنان در تدارک ارسال نیازمندی این عزیزان هستند .

وی با اشاره به اجلاس سران کشور های غیر متعهد در تهران ابراز امیدواری کرد با وضع قوانینی بتواند برای جلوگیری از زور گویی های استکبار جهانی جبهه واحدی به وجود بیاورند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی