گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز سه شنبه,۲۱ام آذر ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی سه شنبه,۲۱ام آذر ۱۳۹۶

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان :

گسترده نمودن ابعاد گردشگری نیازمند مطالعه،اجرا و کنترل است

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه رسیدن به توسعه متوازن از طریق گسترده نمودن ابعاد گردشگری نیازمند مطالعه،اجرا و کنترل است، بر مقوله آموزش نیروی آموزشی متخصص و محقق تاکید نمود.

صبح امروز همایش ملی گردشگری پایدار، نگاه خلاق، ایران فردا با حضور اساتید و فعالان برجسته در حوزه گردشگری آغاز شد.

در این مراسم که به مناسبت هفته گردشگری برگزار شد، رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با ابراز خرسندی از برگزاری این همایش بر ضرورت نگاهی علمی به مقوله گردشگری اشاره کرد و گفت: امروز در تمامی نقاط جهان گردشگری بعنوان صنعتی درآمدزا، پاک و توسعه محور شناخته شده است.

وی با بیان اینکه رسیدن به توسعه پایدار در امر گردشگری هدف اصلی فعالان و سیاستگذاران این صنعت نوین است،تقویت روابط بین الملل، فراهم نمودن بسترهای توسعه زیربنایی ، کمک به حفظ محیط زیست ، صلح و وحدت ملتها و … را از دیگر مزایای گردشگری خواند.

علیزاده؛ صنعت گردشگری را چشم اندازی برای تحول همه جانبه و پیشرفت روز افزون دانست و افزود: چشم انداز بیست ساله توسعه کشور و نیز پیش نویس برنامه ششم توسعه اهداف مهمی را برای صنعت گردشگری ترسیم کرده که می تواند تحول بنیادین در نظام این صنعت به وجود آورد.

وی یادآور شد: گردشگری اساساً مقوله ای میان فرهنگی و صنعتی میان بخشی است، از این رو تحقق اهدافی از این دست چه در سطح منطقه ای و چه در سطح ملی مستلزم همکاری و همراهی نهادهای حاکمیتی و خصوصی است.

این مسئول با اشاره به اینکه رسیدن به توسعه متوازن از طریق گسترده نمودن ابعاد گردشگری نیازمند مطالعه،اجرا و کنترل است، بر مقوله آموزش نیروی آموزشی متخصص و محقق تاکید نمود.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان خاطرنشان نمود: همایش ملی گردشگری پایدار، نگاه خلاق، ایران فردا ؛ اقدام خوبی در راستای توسعه گردشگری علمی بوده و حضور اساتید برجسته حوزه گردشگری بر ارزش آن افزوده است.

وی ؛ اغناء روحیه جستجوگری و کاوشگری جامعه علمی و دانشگاهی برای رسیدن به معلومات و اطلاع از یافته های جدید در عرصه علم و دانش را از اهداف همایش مذکور خواند و یادآور شد: بیان تازه های علمی، مبادله تجربیات، تجدید اطلاعات در جهت بررسی زمینه گردشگری و رسیدن به یک توسعه پایدار است.

علیزاده در پایان به تشکیل کارگروه های متعدد در حوزه گردشگری و رفع موانع سرمایه گذاری این عرصه در استان اشاره نمود و از تلاش تمامی کارگزاران دولت تدبیر و امید برای توسعه پایدار گیلان خبر داد./ منبع : روابط عمومی میراث فرهنگی گیلان؛


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار