گیلانیان
جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ Friday, 26 February , 2021
ژانویه 26, 2021 کد خبر : 81007 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

گسترش ارتباط دانشگاه گیلان با دانشگاه‌های کشورهای حاشیه دریای خزر و اوراسیا

گسترش ارتباط دانشگاه گیلان با دانشگاه‌های کشورهای حاشیه دریای خزر و اوراسیا

گیلانیان : استاندار گیلان با بیان اینکه طی پنج سال اخیر بین المللی سازی دانشگاه گیلان در دستور کار قرار گرفته ، افزایش چشمگیر دانشجویان خارجی و گسترش ارتباط با دانشگاه‌های کشورهای حاشیه دریای خزر و اوراسیا را در اولویت فعالیت های بین‌المللی این دانشگاه عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در دیدار با وزیر علوم، تحقیقات و فنآوری با بیان اینکه گیلان از معدود استان‌هایی است که دانشگاه در استان تجزیه نشده و همه دانشکده های دانشگاه گیلان در ذیل همین نام حالت هم افزایی دارند، اظهار داشت: این سیاست اگرچه امسال در طرح ساماندهی دانشگاه‌ها در سایر استان ها دنبال می‌شود اما برای اجرای موفق طرح ساماندهی نیاز است تا دانشگاه هایی که تجزیه نشدند، مورد حمایت تشویقی قرار گیرند و محدودیت‌های آنها برای توسعه رشته ها و تامین اعتبارات کافی مرتفع شود.

وی با اشاره به در دست تهیه بودن سند علم و فناوری استان افزود: گیلان نخستین استانی است که گزارش اولیه آن دری شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) ارائه شده است.

استاندار گیلان با یادآوری اینکه طی پنج سال اخیر بین المللی سازی دانشگاه گیلان در دستور کار قرار گرفته، افزایش چشمگیر دانشجویان خارجی و گسترش ارتباط با دانشگاه‌های کشورهای حاشیه دریای خزر و کشورهای اوراسیا را در اولویت فعالیت های بین‌المللی این دانشگاه عنوان و دریافت لوح تقدیر از وزیر علوم به عنوان دانشگاه برتر در ارتباطات بین المللی را موید موضوع پیش گفته ذکر کرد.

وی ادامه داد: پروژه عمرانی دانشگاه با وجود شرایط سخت اقتصادی در حال پیشرفت است و در این دولت ۳۵ هزار متر مربع فضای آموزشی و کمک آموزشی به فضاهای دانشگاه گیلان افزوده شده و با تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی که تا آخر امسال خریداری می‌شود، در مجموع بیش از ۴۰ میلیارد تومان برای این امر هزینه شده است.

دکتر زارع با اشاره به فعال بودن بنیاد خیرین دانشگاه گفت: علاوه بر سه پروژه بهره‌برداری شده توسط خیرین، هم اکنون پنج پروژه همزمان توسط آنان در حال احداث است.
وی ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت در راستای تحقق دانشگاه کارآفرین را موضوعی مهم خواند و گفت که با تشکیل ۱۰ خوشه موضوعی، همکاری صنعت و دانشگاه روان تر و گسترده تر شده است.

وی از وزیر علوم خواست با گسترش دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های گیلان به ویژه در دانشگاه گیلان که از ظرفیت‌های بالا برای راه‌اندازی رشته‌های جدید در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد برخوردار است، موافقت کند.

ایجاد دهکده ورزشی آموزش عالی در رشت، حمایت از ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری در استان، حمایت از افزایش سرمایه استان در اعتبارات دولتی برای توسعه آموزش عالی و تامین کسری اعتبارات دانشگاه گیلان، حمایت از تکمیل مجموعه مرکز نوآوری دانشگاه گیلان و تاثیر کارخانه نوآوری در استان از جمله مواردی بود که استاندار گیلان در دیدار با وزیر علوم خواستار شد.

همچنین حمایت برای خرید زمین و احداث فضاهای آموزشی و کمک آموزشی دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان که می‌تواند متقاضیان تحصیل در غرب مازندران و شرق گیلان را تحت پوشش قرار دهد، تخصیص اعتبارات کافی از ردیف های متمرکز در وزارت علوم برای دانشگاه های استان از جمله ردیف های ۵۰ درصد خیرین، مقاوم سازی، خرید تجهیزات آزمایشگاهی، مدیریت سبز و … و نیز دستور به صندوق رفاه دانشجویان برای کمک ویژه برای مقاوم‌سازی خوابگاه دختران اتقیا که موجب می‌شود ۳۰۰ نفر به ظرفیت خوابگاه دختران اضافه شود ، از دیگر محورهای نشست دکتر زارع و دکتر غلامی بود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری:

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی :

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت