گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
نوامبر 5, 2012 کد خبر : 14394 خبر ها

استانداران دو استان بررسي كردند

گسترش روابط دو جانبه گیلان و آستراخان

گسترش روابط دو جانبه گیلان و آستراخان

گیلانیان : کیهان هاشم نیا با تأکید برپیگیری و اجرای کامل تفاهمنامه های منعقده ی فی مابین گفت : برای عملیاتی شدن مفاد این تفاهمنامه ها فعال کردن کار گروه توسعه ی روابط و تشکیل کیمته های مرتبط ضروری است . وی همچنین با اشاره به پیگیری های انجام شده برای ساخت سرای تجاری ایرانیان در آستراخان از استاندار این استان خواست در زمینه ی واگذاری زمین همکاری لازم را داشته باشد .
استاندار گیلان همچنین از صدور مجورهای لازم برای برقراری پرواز رشت – آستراخان از سوی هواپیمایی کشور خبرداد و گفت : منتظر صدور مجوز از سوی دولت روسیه برای برقراری این پرواز هستیم .
نماینده ی عالی دولت در گیلان سپس با یاد آوری برگزاری ۳ نمایشگاه توانمندی های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در آستراخان گفت : آمادگی لازم نیز برای برگزاری توانمندی های اقتصادی و کالاهای تولیدی آستراخان و مناطق جنوبی روسیه در استان گیلان وجود دارد .
کیهان هاشم نیا همچنین با استقبال از صادرات چای ایران به روسیه از طریق آستراخان گفت : تا پایان سال ۲ هزار و ۵۰۰ تن چای خشک به روسیه صادر می شود . وی همچنین از همتای آستراخانی خود برای سفر به گیلان دعوت کرد .
استاندار آستراخان هم با تأکید برگسترش روابط فی مابین گفت : همکاری های لازم با نماینده ی استانداری گیلان جهت رفع مشکلات موجود برای واگذاری زمین ساخت سرای تجاری ایرانیان در این استان انجام می شود .
الکساندر ژیکلین همچنین قول داد به منظور تسریع در صدور مجوز پروازهوایی از آستراخان به رشت نیز اقدام کند . وی همچنین از برگزاری نمایشگاه کالاهای تولیدی آستراخان در اوایل اردیبهشت سال آینده در رشت خبرداد .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد