گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
مارس 3, 2014 کد خبر : 25270 خبر ها

گسترش فرهنگ احسان و نیکو کاری باعث رشد اخلاقی در سطح جامعه می شود

گسترش فرهنگ احسان و نیکو کاری باعث رشد اخلاقی در سطح جامعه می شود

گیلانیان : مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: گسترش فرهنگ احسان و نیکو کاری باعث رشد اخلاقی و احساس رضایت و شادمانی در سطح جامعه خواهد شد.

حسین علیمحمدی ظهر دوشنبه در نشست خبری به مناسبت ۱۴ اسفندماه سالروز تاسیس کمیته امداد در رشت افزود: از دیگر اثرات احسان و نیکوکاری و انفاق کردن از میان رفتن فقر در بین مردم است امری که باعث می شود سطح زندگی افراد نیازمند و طبقات پایین جامعه ارتقا یابد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان آرامش روحی و روانی را از دیگر آثار احسان و نیکوکاری در جامعه دانست و گفت: این امر پسندیده در فرد احساس رضایت به وجود می آورد و باعث آرامش قلبی وی خواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت این موضوع و این اخلاق پسندیده گسترش فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

علیمحمدی اذعان داشت: رسانه ها امروز به یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار تبدیل شده اند به گونه ای که نادیده گرفتن نقش آنها غیر ممکن شده است.

وی ادامه داد: تنوع رسانه ها و تاثیرات آنها شرایطی را فراهم کرده که می توان با استفاده از آنها فرهنگ و ارزش های مورد نظر را در جامعه ایجاد کرد و گسترش دارد از اینرو برای گسترش فرهنگ احسان و نیکوکاری نیز باید از رسانه ها کمک گرفت و با تامین محتوای لازم و با روش های مناسب برای ترویج نوع دوستی و نیکوکاری اقدام کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان گفت: احسان و نیکوکاری بستر و ظرفیتی ارزشمند برای ترویج فرهنگ انفاق و نوع دوستی و ضامن حیات جامعه است.

وی افزود: این مهم یکی از مفاهیم ارزشمندی که در آموزه های دینی بصورت جدی مورد توجه قرار گرفته است.

علیمحمدی ادامه داد: نیکوکاری قلمرو و معنای بسیار وسیعی دارد و خداوند تبارک و تعالی به چند صورت در قرآن به آن اشاره فرموده است.

وی با بیان اینکه در دین مبین اسلام دستگیری از نیازمندان اهمیت ویژه ای دارد، یادآورشد: بنیان نهاد کمیته امداد یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی است که به دست معمار کبیر انقلاب صورت گرفت و این عمل امام راحل ابتکاری بزرگ در حمایت از فقرا و مستضعفان در جامعه است./منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی