گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژوئن 5, 2012 کد خبر : 9551 خبر ها

استاندار گیلان :

گسترش مهارت‌آموزی اقدامی مؤثر برای اشتغال‌زایی است

گسترش مهارت‌آموزی اقدامی مؤثر برای اشتغال‌زایی است

گیلانیان : مهدی سعادتی در مراسم تجلیل از برگزیدگان کشوری المپیاد ملی مهارت فنی و حرفه ای استان گیلان افزود: با افزایش مهارت های فنی و حرفه ای می‌توان بسیاری از معضلان مربوط به بیکاری را برطرف کرد. وی ادامه داد: در کنار آموزش های علمی، مهارت های فنی و حرفه ای و تلاش برای کسب مهارت نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
استاندار گیلان توجه به حوزه مهارت آموزی را امری واجب، عقلانی و عرفی دانست و بیان داشت: فنی و حرفه ای در ایجاد مهارت آموزی و گسترش آن نقش مهمی دارد. وی ضمن قدردانی از مسوولان و مربیان فنی و حرفه ای تصریح کرد: دست اندرکاران و مربیان با ارایه آموزش ها به جوانان ، در رفع مشکل بیکاری نقش تاثیرگذاری دارند.
سعادتی تاکید کرد: عملکرد صحیح فنی و حرفه ای، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی این مجموعه در رابطه با مهارت، نقش کؤثری در جذب جوانان دارد. وی همچنین به نقش رسانه ها در فرهنگ سازی مهارت آموزی اشاره و بیان کرد: با فرهنگ سازی در رابطه با اهمیت مهارت آموزی، می توان موجب جذب جوانان، جلب اعتماد و در نهایت مراجعه آنان به فنی و حرفه ای برای کسب مهارت شد.
نماینده عالی دولت در استان گیلان اضافه کرد: نشان راه درست به جوانان و ایجاد بسترهای لازم به آنان برای کسب مهارت آموزی باید مورد توجه دست اندرکاران مربوطه قرار گیرد. وی به فعالیت آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه ای برای ارایه آموزش ها به جوانان اشاره و تاکید کرد: نظارت بر کیفیت ارایه آموزش ها در این آموزشگاه ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
سعادتی با تاکید بر بهره گیری از توان دستگاه های اجرایی مختلف با اجرای طرح های نو ادامه داد: دستگاه ها برای ارتقاء مهارت می توانند به فنی و حرفه ای کمک کنند. وی با اشاره به پیشرفت و توسعه کشور در بخش های مختلف و نقش جوانان در این زمینه افزود: جوانان با عزم و اراده با تکیه بر توان علمی و توکل بر خداوند و روش و منش تعیین شده دین اسلام این رشد و بالندگی را در کشور موجب شدند. وی نیروی انسانی را مهمترین توانمندی های داخلی کشور نام برد و ادامه داد: علاوه بر نیروهای انسانی منابع مختلف دیگری در اختیار داریم که بایستی از همه آنها برای پیشرفت و بالندگی کشور به کار گیریم.
در پایان این مراسم ؛ برگزیدگان کشوری المپیاد ملی مهارت سال گذشته فنی و حرفه ای استان گیلان تجلیل شدند.
دوازدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در ۲۶ حرفه آموزشی از ۲۹ بهمن تا دوم اسفندماه سال گذشته برگزار شد

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی