گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
جولای 4, 2020 کد خبر : 79072 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

جبار کوچکی نژاد :

گلایه از عدم تحرک شرکت‌های دانش‌بنیان در گیلان/دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت کند

گلایه از عدم تحرک شرکت‌های دانش‌بنیان در گیلان/دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت کند

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس با انتقاد از عدم تحرک شرکت‌های دانش‌بنیان در گیلان گفت: باید با پیگیری مسئولان استانی و کشوری و تأمین منابع لازم زیرساخت‌های پژوهشی و همچنین زیرساخت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان را در استان گیلان تقویت و گسترش دهیم.

جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه گیلان محور تولید دانش در کشور است، اظهار کرد: در کشور و همچنین استان گیلان دارای جوانان نخبه و با دانش بسیار خوبی هستیم و با توجه به برنامه بودجه و قانون صندوق حمایت از صندوق‌های دانش‌بنیان باید تحولی عظیم در شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور رخ دهد تا به موفقیت‌های بسیار خوبی در این حوزه برسیم.

وی با تأکید بر لزوم توجه دولت به حمایت قاطع از شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور گفت: یکی از بحث‌های جدی، میزان حمایت دولت‌به‌شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور و گیلان از منابع کشوری و از طریق صندوق حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است زیرا در صورت عدم‌حمایت و کمک دولت به هیچ موفقیتی نخواهیم رسید.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم تحرک شرکت‌های دانش‌بنیان در گیلان بیان کرد: باید با پیگیری مسؤولان استانی و کشوری و تأمین منابع لازم، زیرساخت‌های پژوهشی و همچنین زیرساخت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان را در استان گیلان تقویت و گسترش دهیم تا شرکت‌های دانش‌بنیان در استان از این بی‌تحرکی خارج شوند.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان تلاش‌های دانشگاه‌ها در استان گیلان در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را برجسته و کافی ندانست و تصریح کرد: فلسفه دانشگاه‌ها در کشور تولید علم است و هر دانشگاهی در این حوزه موفق عمل کند قطعاً به موفقیت‌های بهتری می‌رسد لذا باید دانشگاه‌های گیلان در تولید علم به‌درستی عمل کرده و سطح خود را به دیگر دانشگاه‌های برتر کشور برسانند.

کوچکی نژاد با اشاره به برنامه‌های مجمع نمایندگان استان گیلان در خصوص افزایش زیرساخت‌های پژوهشی در گیلان افزود: نمایندگان گیلان، جلسه‌ای را با معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در خصوص تقویت زیرساخت‌های پژوهشی برگزار کرده و در تلاشیم دولت را مجبور کنیم تا از طریق منابع صندوق توسعه ملی کمک بیشتری به گیلان انجام شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد