گیلانیان
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022
جولای 2, 2012 کد خبر : 10510 خبر ها

سؤال بي جواب جعفرزاده از وزير راه و شهرسازي :

از ۳۳ استان کشور گیلان رتبه بیست و هشتم راه های روستائی را دارد !؟

از ۳۳ استان کشور گیلان رتبه بیست و هشتم راه های روستائی را دارد !؟

مهندس جعفر زاده ، نماینده مردم رشت به هنگام حضور نیکزاد ، وزیر راه و شهرسازی در جلسه علنی مجلس سوالات شرح زیر را مطرح و خواستار توضیح وزیر شد که وزیر راه و شهرسازی با ارائه آمار کلی از عملکرد وزارت متبوع از پاسخ به پرسش های نماینده رشت امتناع کرد .

مهندس جعفر زاده طی سخنان کوتاهی گفت :

ضمن اینکه خودم به بعضی از کارهای دولت منتقدم ولی از انصاف نمی توان گذشت که در دولت نهم و دهم یک کار بسیار خوبی اتفاق افتاده بحث مسکن مهر است که در کارنامه دولت یک نقطه بسیار مثبتی است.

من نمی گویم این مورد دچار اشکال نیست و نقطه ضعف ندارد و مردم با مسکن مهر مشکلاتی ندارند ولی معتقدم مسکن مهر یک کار بسیار بزرگ و انقلابی بود که در تاریخ این کشور ثبت می شود و حد اقل ۸۰ صنعت ما که از مصالح ساختمانی تبعیت می کند فعال شده و یک بخشی از بیکاری از این راه حل شده و مردم آسان تر صاحب مسکن شوند . دنبال فرصتی می گشتم تا از آقای نیکزاد و دولت آقای احمدی نژاد تشکر نمایم .

اما به سه ، چهارتا مشکل استان گیلان در ارتباط با وزارتخانه شما ( راه و شهرسازی ) می خواهم اشاره کنم که آقای نیکزاد یادداشت بفرمایند و اگر می شود توضیح داده شود .

۱ – ما به دنبال راه آهن قزوین، رشت آستارا هستیم که کریدور شمال جنوب را بهم وصل می کند . روند این پروژه خیلی کند است و مردم خیلی گله مند هستند و گیلان یک منطقه توریستی است و به جهت فقدان راه آهن سرمایه گذار هم در آنجا نمی تواند برای کار صنعتی سرمایه گذاری نماید .

البته بعضی از مسئولان مصاحبه هائی می کنند که اثر سوئی دارد . مثلا : شما سال ۹۱ سوت قطار را در گیلان می شنوید !

آدم وقتی پیشرفت فیزیکی این پروژه را نگاه می کند و حد اقل دو، سه سال دیگر اعتبار صد در صدش تأمین نمی شود ، ایجاد یک چنین انتظارات و توقعاتی خارج از کار کارشناسی اثرات بدی دارد . من خواهش دارم بحث راه آهن قزوین ، رشت آستارا را یک عنایت ویژه بفرمایید .

۲ – بر اساس آمار خودتان استان گیلان در بحث راه در میان ۳۳ استان رتبه بیست و هشتم را دارد ؛ این خیلی رتبه خوبی نیست .

۳ – آزاد راه رشت قزوین که در زمان دولت جناب احمدی نژاد افتتاح شده یک یازده کیلومتر دچار مشکل است و این یک تلخ کامی ‌ای را در ذهن مسافران ایجاد می کند که خواهش بنده این است با عنایت حضرتعالی این مشکل سریعتر مرتفع شود و مردم بتوانند از این آزاد راه استفاده کنند .

۴ – فرودگاه بین المللی میرزا در شهر رشت در خور شأن مردم گیلان نیست .

 

اخبار مرتبط

نظرات

  • از ضعف مدیران کل مربوطه و مدیر ارشد استان استانداره.البته جناب اقای مهندس کوچکی نژاد تغییر جناب ایشان را بصلاح نمیدانن!!!!!

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد