گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ Wednesday, 10 August , 2022
آوریل 24, 2013 کد خبر : 18379 خبر ها

گیلان ششمین استان کشور در میزان سرمایه گذاری صنعتی

گیلان ششمین استان کشور در میزان سرمایه گذاری صنعتی

گیلانیان :  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: این استان از حیث میزان سرمایه گذاری صنعتی انجام گرفته در سال گذشته براساس پروانه های بهره برداری صادر شده حائز رتبه ششم در کشور شد.

علی منتظری ظهر چهارشنبه در مصاحبه با رسانه های گروهی استان افزود: پارسال ۱۳۱ فقره پروانه  بهره برداری صنعتی در مناطق مختلف استان صادر شد.

وی اظهار داشت: با راه اندازی این تعداد واحد افزون بر ۴۳۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش صنعت استان انجام گرفته و افزون بر دو هزار نفر نیز در این واحدها بصورت مستقیم مشغول بکار شدند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: از نظر میزان سرمایه گذاری صنعتی انجام شده در سال گذشته براساس پروانه های بهره برداری صادر شده این استان حائز رتبه ششم در کشور شد.

وی تصریح کرد: این امر در سایه الطاف الهی و در نتیجه تعامل مسئولان ارشد استان به ویژه استاندار  و همکاران ایشان در مجموعه استانداری به همراه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و تلاش بی وقفه سرمایه گذاران بخش خصوصی و مدیران واحدهای صنعتی حاصل و نوید بخش جهش مناسب در بخش صنعت استان در صورت تداوم حمایت ها و همکاری ها است.

منتظری افزود: واحدهای به بهره برداری رسیده در استان طی سال گذشته بیشتر در زمینه تولید محصولات فلزی، محصولات غذایی، پوشاک و نساجی، محصولات شیمیایی، کانی غیر فلزی و صنایع سلولزی بوده است.

وی اظهار داشت: از مهمترین این واحدها می توان به مواردی نظیر چندکارخانه بزرگ تولید محصولات فولادی، گونی پلی پروپیلن،طرحهای توسعه نئوپان و ام دی اف، محصولات کنسروی، ماء الشعیر، آب معدنی، میله و مفتول مسی و آلومینیومی و فرآورده های بتنی اشاره کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: پارسال  ۲۱۵ جواز تاسیس صنعتی برای متقاضیان سرمایه گذاری در استان صادر شد که برآورد میزان سرمایه گذاری این تعداد جواز  ۸۷۰ میلیارد تومان بوده و انتظار می رود با احداث این طرح ها برای چهار هزار و ۳۰۰ نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد شود.

وی همچنین از صدور ۲۱ فقره مجوز طرح توسعه برای واحدهای صنعتی استان خبر داد و یادآور شد: برای این تعداد مجوز بیش از ۱۴۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری پیش بینی  و انتظار می رود با بهره برداری از این واحدها برای ۷۵۰ نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد گردد. / منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد