گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
می 10, 2014 کد خبر : 26947 خبر ها

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان:

گیلان، استان پایلوت اجرای فیبرنوری کشور شد

گیلان، استان پایلوت اجرای فیبرنوری کشور شد

گیلانیان : مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان گفت: با تعیین اپراتور چهارم و هماهنگی به عمل آمده استان گیلان به عنوان استان پایلوت تعیین و مراحل کارشناسی اجرای فیبرنوری به عنوان استانی پیشرو در مراحل نهایی است

سیروس رضایتی با اشاره به گسترش حوزه زیرساخت‌های فناوری در گیلان، اظهار کرد: در هیچ استانی اجرای فیبر نوری درب منزل عملیاتی نشده است و کندی اینترنت به پهنای باند مرتبط بوده و به فیبرنوری درب منازل ارتباطی ندارد.

وی با اشاره به وضعیت حوزه فناوری گیلان، افزود: با تعیین اپراتور چهارم و هماهنگی به عمل آمده استان گیلان به عنوان استان پایلوت تعیین و مراحل کارشناسی اجرای فیبرنوری به عنوان استانی پیشرو در مراحل نهایی و با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی اجرای آن آغاز می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان گفت: این اداره کل در نیمه نخست امسال شاهد بهره برداری از مرکز داده و توسعه پهنای باند استان است.

رضایتی با اشاره به طرح شهروند الکترونیک، تصریح کرد: شهر و شهروند الکترونیک از مباحث قابل طرح در شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت ارتباطی فضای مجازی کشور است که الزامات حاکم بر تحقق شبکه ملی اطلاعات در تاریخ سوم دی ماه ۹۲ به تصویب شورای عالی فضای مجازی به عنوان عالیترین نهاد فضای مجازی کشور رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت به این مهم اجرای شهر و شهروند الکترونیک مستلزم پیاده سازی اجزای شبکه ملی اطلاعات است که تاکنون در هیچ شهری عملیاتی نشده است و جای امیدواری دارد با اعلا م آمادگی شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر رشت چشم انداز روشنی برای توسعهictدرکلانشهر رشت وبه تبع آن استان را شاهد باشیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان تصریح کرد: رسانه‌ها موضوعات مرتبط با حوزه ICT و مسائل و مباحث آن را از طریق این اداره کل به عنوان نماینده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان پیگیری کنند تا اطلاعات صحیح و درست به مردم منعکس شود.

رضایتی از شرکت‌های خصوصی خواست تا در حوزه فعالیت خود فعالیت کرده و از اظهار نظرهای غیرمستند پرهیز کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی