گیلانیان
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ Sunday, 28 February , 2021
ژانویه 20, 2021 کد خبر : 80938 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

گیلانیان در کمک‌های خیرانه، همواره پیشرو هستند

گیلانیان در کمک‌های خیرانه، همواره پیشرو هستند

گیلانیان : نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه مردم استان همواره در کمک های خیرانه و نیک اندیشانه، پیشرو بوده و هستند، بر ضرورت تقویت مردمی بودن ستاد بازسازی عتبات عالیات و نیز فراهم سازی زمینه مشارکت داوطلبانه خیران برای کمک به این ستاد تأکید کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در جلسه هیات امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان که در دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان برگزار شد، اظهار داشت: در ایام اعزام زائران اربعین حسینی، علاوه بر شیعیان، بسیاری دیگر از افراد به شوق زیارت حرم سیدالشهدا(ع) عازم کربلای معلی می‌شوند که این امر نشاندهنده علاقه همگان به آن حضرت است.

وی ادامه داد: مردم گیلان به لحاظ پیشینه و علاقه به ارزش های دینی و اسلامی و پیوند ناگسستنی با ائمه اطهار (ع) ، در برهه های مختلف زمانی و در مناسبت های گوناگون، نشان داده اند که پیشرو هستند .

استاندار گیلان تقویت ستاد بازسازی عتبات عالیات را راهبردی مناسب و آن را نهادی مردمی خواند که وظایف ارزشمندی برای آن تعیین شده که از جمله آنها در راستای ارزش های دینی فعالیت می کند.

دکتر زارع با یادآوری کمک های مردمی در گیلان برای طرح مواسات گفت: در دیگر طرح ها نیز به دستگاه های اداری و اجرایی ، اطلاع رسانی شده که می توانند به صورت داوطلبانه مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه کرونا و تنگناهای ناشی از آن پایان خواهد یافت، گفت: علاقمندی مردم به ائمه اطهار، تمام ناشدنی است و همچنان وجود دارد و باید از ظرفیت های مردمی در ساماندهی موکب ها و دیگر موضوعات مرتبط با ستاد بازسازی عتبات استفاده شود.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: باید با استفاده از ظرفیت صداوسیما و دیگر رسانه ها، اطلاع رسانی لازم انجام شده و شرایط کافی برای نقش آفرینی بیشتر مردم علاقمند، فراهم آید.

در این جلسه آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان نیز با اشاره به روایتی از معصومین(ع) اظهار داشت: اگر انسان هر حرکتی برای ائمه اطهار(ع) انجام دهد آن معصوم(ع) از ابتدا تا آنها ناظر و حمایت کننده شخص کمک کننده است.

وی به فعالیت های ستاد عتبات عالیات گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: گیلانی ها از گذشته به اهل بیت(ع) ارادت ویژه و خالصانه و در مرمت و بازسازی عتبات عالیت فعالیت مستمر داشته اند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ساماندهی مرمت و بازسازی عتبات عالیات از برنامه های محوری ستاد عتبات عالیات است، تصریح کرد: کمک ها و فعالیت های ستاد عتبات عالیات باید به صورت مردمی انجام شود.

آیت الله فلاحتی، اخلاص در فعالیت های ستاد عتبات عالیات را اثرگذار عنوان کرد و گفت: هر قدر انسان در فعالیت ها و مرمت عتبات عالیات با اخلاص عمل کند، ماندگار می شود.

مجید دوهندو رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان، سرهنگ پاسدار کوثری جانشین فرمانده سپاه استان، حجج اسلام لاکانی رئیس حوزه های علمیه گیلان و علیزاده مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان نیز مطالبی بیان داشتند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری:

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی :

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت