گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
آوریل 21, 2015 کد خبر : 36468 خبر ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

گیلانی‌ها رتبه نخست کمبود ویتامین D را به خود اختصاص داده‌اند

گیلانی‌ها رتبه نخست کمبود ویتامین D را به خود اختصاص داده‌اند

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به وجود دردهای استخوانی به دلیل کاهش مصرف شیر در افراد اشاره کرد و گفت: گیلان بیشترین جمعیت دچار کمبود ویتامین D را دارد.

انوش برزیگر ظهر امروز در جلسه شورای اداری دانشگاه علوم پزشکی گیلان در محل کارخانه شیر پگاه اظهار کرد: شیر غذای کاملی از دوران نوزادی، میان‌سالی و پیری برای تمام افراد است.

وی مصرف شیر را در جلوگیری از بسیاری از بیماری‌ها را تاثیرگذار عنوان کرد و افزود: گیلان بیشترین جمعیت دچار کمبود ویتامین D را دارد.

برزیگر دلیل دردهای استخوانی را به علت کاهش مصرف شیر دانست و بیان کرد: مصرف شیر، پنیر و ماست در جلوگیری از دردهای استخوانی تاثیرگذار است و احداث کارخانه‌های شیر پاستوریزه از اقدام‌های ارزشمند محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به هفته سلامت از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه جاری اشاره کرد و گفت: امسال شعار هفته سلامت «ایمنی مواد غذایی، از مزرعه تا سفر» نام‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه نام‌گذاری «از تولید به مصرف» برای هفته سلامت امسال شایسته‌تر است، تصریح کرد: منشأ بسیاری از آلودگی‌های مواد غذایی در بخش فرآورده‌های دامی و کشاورزی از مزرعه آغاز و به سفره ختم می‌شود.

برزیگر حفظ و ارتقای سلامت را به صورت دائمی دانست و خاطرنشان کرد: انسان باید با رویکرد خودمراقبتی در طول زندگی پیش برود ضمن اینکه انجام فعالیت‌های اطلاع‌رسانی و آموزشی می‌تواند در حساس‌سازی و جلب مشارکت مردم به‌ویژه گروه‌های هدف نقش موثری داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه به برنامه‌های هفته سلامت در استان اشاره کرد و یادآور شد: پنجم اردیبهشت ماه امسال همایش آوای سلامت در مدرسه شاهد دخترانه ناحیه دو شهر رشت برگزار می‌شود.

وی گلباران مزار شهدا و دیدار با خانواده‌های معظم شهیدان، عیادت از بیماران بستری در بیمارستان‌ها و آسایشگاه معلولان گیلان را از برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی استان در هفته سلامت است.

برزیگر از برگزاری کارناوال مهد‌های کودک گیلان هم‌زمان با هفته سلامت در استان خبر داد و اظهار کرد: در هفته مذکور گروه‌های درمانی پزشکی برای ویزیت رایگان به مناطق محروم گیلان اعزام می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

  • با سلام و درود به رئیس دانشگاه علوم پزشکی انوش برزیگر! با سلام و درود به رئیس دانشگاه علوم پزشکی انوش برزیگر! مقایسه کنید تحصیل رایگان و دکتر رایگان و ( تغذیه رایگان ) در کشورهای پیشرفته جهان و به ویژه کشورهای اسکاندیناوی! خارج از صبحانه کامل! کودکان در مدارس از حداقل ۲ لیوان شیر برخوردارهستند! و برای نهاری ( تغذیه پروتینی ) از حد اقل ۲۵۰ گرم گوشت و مرغ یا ماهی در مدارس رایگان برخوردار هستند! حالا مقایسه کنید با خانواده های پر جمعیت گیلانی کارگران و بیکاران و بیماران! صبحانه٬ نان و چای! برای نهار ترشه تره و میرزاقاسمی و باقلی قاتق! شام باقلی پخته و نان شیره و حلوا آرده و آبگوشت بدون گوشت و نان و خرما! این جوانان بایستی با دستهای کوچک و نحیف و نزار و استخوانی ۲ سال سربازی کنند و هم چرخه تولید کشور را برای آقایان بچرخانند! و …! پیروز باشید.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی