گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
فوریه 12, 2014 کد خبر : 24724 خبر ها

علیزاده:

گیلان از استان های برتر و ممتاز گردشگر پذیر کشور است

گیلان از استان های برتر و ممتاز گردشگر پذیر کشور است

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: این خطه زیبایی شمالی از مناطق برتر و ممتاز گردشگر پذیر کشور است.

رضا علیزاده با توجه به قابلیت های که در بخش گردشگری دارد علاوه بر جاذبه های محیط طبیعی به واسطه داشتن جاذبه های فرهنگی و تاریخی یک اتحاد خاصی برای داشتن بنیان ویژه جذب گردشگر ایجاد کرده به همین واسطه نیز جزء استان های برتر و ممتاز گردشگر پذیر کشور نام گرفته است.

وی اظهارداشت: با وجود مواهب، قابلیت ها، توانمندی های طبیعی، فرهنگی و تاریخی در استان سرمایه گذاری گردشگری در این عرصه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: گیلان به دلیل شرایط اقلیمی و جغرافیایی جاذبه های متنوعی دارد و همواره مقصد گردشگران داخلی و خارجی است.

وی افزود: به همین دلیل در سفرهای هیئت دولت ( نهم و دهم ) به گیلان ۷۱ منطقه نمونه گردشگری در استان به تصویب رسید.

علیزاده با بیان اینکه در دور نخست سفر ۶۰ منطقه و در دور دوم ۱۱ منطقه گردشگری در استان مصوب شد، اظهارداشت: از این تعداد هشت منطقه دارای موافقت نامه تاسیس، پنج منطقه دارای صدور موافقت نامه اولیه، ۱۳ منطقه دارای سرمایه گذاری، دو منطقه در حال اجرا، ۹ منطقه در حال فراخوان و ۱۵ منطقه در حال بررسی است.

وی در ادامه با اعلام اینکه بحث گردشگری با معیشت، ارتقای درآمد و اشتغال زایی همراه است، گفت: سرمایه گذاری در مناطق گردشگری نقش مهمی در معیشت و درآمد زایی جامعه دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان افزود: صنعت گردشگری یک صنعت فرا بخشی و فرا حوزه ای است و تعامل و همگرایی همه جانبه را می طلبد تا بتوان زمینه سرمایه گذاری در مناطق نمونه گردشگری فراهم کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه مناطق نمونه گردشگری دارای بخش زیر ساختی و فرصت های سرمایه گذاری است، اذعان داشت: بر اساس قانون مناطق نمونه گردشگری ایجاد بسترهای زیر بنایی و زیر ساختی در این مناطق از تکالیف دولت است./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی