گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
آوریل 13, 2014 کد خبر : 26302 خبر ها

گیلان جزء استان های برتر مقصدگردشگری/افزایش ۱۰درصدی مسافران نورزی

گیلان جزء استان های برتر مقصدگردشگری/افزایش ۱۰درصدی مسافران نورزی

گیلانیان : رضا علیزاده، مدیرکل میراث میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اظهار کرد: گیلان می‌تواند مقصد نابی برای گردشگران داخلی و خارجی باشد.

وی با بیان اینکه در تعطیلات عید امسال ۶ میلیون و ۳۸۳ هزار نفر در گیلان اقامت کردند، اعلام کرد: در نوروز ۹۳ گیلان در رتبه استان‌های برتر مقصد گردشگری کشور قرار گرفت.

مدیرکل میراث میراث فرهنگی گیلان یادآور شد: این تعداد نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اقدامات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان برای جذب گردشگران بیشتر به گیلان، اعلام کرد: بخشی از این فعالیت‌ها مربوط به حوزه انعکاس فعالیت‌ها، معرفی جاذبه‌های گردشگری گیلان بوده و بخشی دیگر به زیباسازی شهری، ایجاد امکانات رفاهی و اقامتی و تبلیغات محیطی مرتبط است.

علیزاده، تعداد واحدهای رفاهی و اقامتی گیلان در نوروز امسال را یک هزار و ۱۳۳ واحد اعلام و اظهار کرد: این واحدهای اقامتی با ظرفیت ۱۸ هزار تخت از مسافران نوروزی پذیرایی کردند.

وی با اشاره به ناپایداری شرایط جوی گیلان در برخی از ایام عید نوروز ۹۳، گفت: در این ایام نیز با ساماندهی مسافران در خوابگاه‌های دانشجویی، مساجد، حسینه‌ها و ورزشگاه‌ها سفرهای نوروزی مسافران را مدیریت کردیم.

مدیرکل میراث میراث فرهنگی گیلان یادآور شد: بیشترین روز اقامت در نوروز ۹۳، ششم فروردین با اقامت ۵۱۲ هزار و ۸۱۵ مسافر و کمترین روز اقامت، ۱۵ فروردین با اقامت ۹۳ هزار و ۱۴۵ مسافر در گیلان بوده است./منبع : شبستان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی