گیلانیان
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ Sunday, 24 January , 2021
نوامبر 23, 2020 کد خبر : 80387 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

گیلان جزو سه استان برتر در کشفیات مواد مخدر/ انهدام ۸۸ باند قاچاق مواد مخدر طی هشت ماه گذشته

گیلان جزو سه استان برتر در کشفیات مواد مخدر/ انهدام ۸۸ باند قاچاق مواد مخدر طی هشت ماه گذشته

گیلانیان : استاندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان با اشاره به انهدام ۸۸ باند قاچاق مواد مخدر در استان طی هشت ماه امسال، گیلان را جزو سه استان برتر در کشفیات مواد مخدر عنوان و تأکید کرد که نقشه راه مبارزه با مواد مخدر در استان، به روز رسانی شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان با اشاره به اینکه پدیده شوم مواد مخدر آسیب زیادی به پیکره اجتماع وارد می کند، نقش اقدامات پیشگیرانه را در کاهش آسیب ها اثربخش دانست و اظهار داشت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا، باید از ظرفیت رسانه ها، فضای مجازی، بسترهای دیجیتال و صدا و سیما به عنوان مهمترین ابزار ارتباطی برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه، بهره گیری حداکثری شود.

وی همچنین بر لزوم استفاده از سامانه های طراحی شده توسط آموزش و پرورش همچون شاد و نیز مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی در راستای حفاظت و صیانت از سلامت دانش آموزان، دانشجویان، نوجوانان و جوانان به عنوان سرمایه های ملی و اجتماعی در مقابل اعتیاد به مواد مخدر تأکید کرد.

وی به رشد قابل توجه آمار کشفیات در گیلان طی هشت ماه گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: همدلی و وفاق موجود بین دستگاه های ذیربط و تلاش های موثر پلیس مبارزه با مواد مخدر و دستگاه اجرایی و امنیتی، منجر به کسب جایگاه سوم گیلان در این شاخص شده است.

استاندار گیلان اجرای طرح یاریگران زندگی در راستای جنبش فراگیر پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر ارزیابی کرد و گفت: در جهت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر، استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و تشکل‌های غیردولتی نقش موثری دارد.

وی ساماندهی معتادان متجاهر و اقدامات صورت‌گرفته در این خصوص را موثر دانست و بر ضرورت اهتمام جدی و استمرار آن تأکید کرد و افزود: در راستای افزایش نقش بازدارندگی قوانین و پیشگیری موثر از وقوع جرائم مرتبط با مواد مخدر، کمیته ذیربط این شورا با استفاده از ظرفیت استادان دانشگاه ها و صاحب نظران این حوزه پیشنهاداتی برای اصلاح و بازنگری و ارائه به مرکز تهیه کنند.

دکتر زارع تأکید خود مبنی بر به‌روزرسانی نقشه راه مبارزه با مواد مخدر استان را یادآور شد و افزود: باید با اشراف بر سهم استان در عرصه مبارزه با مواد مخدر متناسب با آمایش سرزمینی، اقدامات مورد نیاز را شناسایی و براساس آن گام برداریم.

وی انهدام ۸۸ باند قاچاق مواد مخدر طی هشت ماه گذشته را یک موفقیت ارزشمند دانست و ادامه داد: واردکردن ضربه به باندهای قاچاق و سرشبکه های توزیع مواد مخدر، نقش اثرگذاری در بازدارندگی دارد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان بر لزوم تقویت دستگاه های رصد و پایش الکترونیکی در مناطق مرزی نیز تأکید کرد و گفت: با استفاده از امکانات، تجهیزات و شاخص های تخصصی در حوزه های مختلف در مبارزه، مقابله، پیشگیری، عرضه و کاهش تقاضا باید اقدامات علمی صورت گیرد تا شاهد نتایج بهتری باشیم.

وی بر ضرورت تشکیل منظم و مستمر جلسات شهرستانی به ریاست فرمانداران نیز تأکید کرد و گفت: هم اندیشی، تبادل نظر و پیشنهادات جلسات در شهرستان‌ها در تصمیم‌سازی جلسات شورای استان، مفید و موثر است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک هفته بسیج به بسیجیان و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل در صدور فرمان هوشمندانه تشکیل بسیج افزود: بسیج همواره محور انسجام، همبستگی و تلاش موثر برای اعتلای آرمان های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است که در راستای منافع ملت بزرگ ایران گام برمی دارد.

دکتر زارع به فعالیت بسیج در عرصه تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره و اضافه کرد: بسیجیان در جریان مبارزه و مقابله با بیماری کرونا و به منظور حفظ سلامت و جان مردم، از هیچ کوششی دریغ نکردند و همواره در کنار کادر فداکار درمان حضور موثر دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

کشف ۹۱۴ هزار قلم کالای احتکار شده پزشکی و بهداشتی در گیلان

فرمانده نیروی انتظامی گیلان خبر داد :

کشف ۹۱۴ هزار قلم کالای احتکار شده پزشکی و بهداشتی در گیلان

دولت برخی ازقوانین مصوب مجلس را اجرا نمی کند

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس :

دولت برخی ازقوانین مصوب مجلس را اجرا نمی کند

سوء مدیریت عامل اصلی نابسامانی وضعیت بورس

نماینده لاهیجان و سیاهکل :

سوء مدیریت عامل اصلی نابسامانی وضعیت بورس