گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
آوریل 25, 2016 کد خبر : 47982 خبر ها

معاون اجتماعی پلیس گیلان اعلام کرد

گیلان حیاط خلوت افراد کج‌رو و منحرف نیست

گیلان حیاط خلوت افراد کج‌رو و منحرف نیست

گیلانیان : معاون اجتماعی پلیس گیلان گفت: با توجه به اجرای موفق مرحله اول طرح جهادی فرهنگی گیلان مطهر در ایام تعطیلات نوروز، مرحله دوم این طرح اجرایی شد.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه اظهار داشت: با توجه به استقبال مردم و مسئولان از اجرای موفق مرحله اول طرح جهادی فرهنگی گیلان مطهر و اثرات مثبت آن در کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی، مرحله دوم این طرح از دوم اردیبهشت امسال  آغاز شد.

معاون اجتماعی پلیس گیلان با بیان اینکه این طرح به همت معاونت اجتماعی پلیس و با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی استان تاکنون اجرا شده است، بیان داشت: مرحله دوم این طرح از دوم اردیبهشت ماه امسال کلید خورده و در روزهای تعطیل در نقاط گردشگرپذیر صورت می‌پذیرد.

سرهنگ خیرخواه با تأکید بر اینکه استان گیلان حیاط خلوت افراد کج‌رو و منحرفی که وارد استان می‌شوند، نیست، اظهار کرد: باید فریضه امر به معروف و نهی از منکر و ترویج روحیه قانون‌مداری را در خود ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه مرحله دوم این طرح در حال حاضر در۶ نقطه از تفرجگاه‌های استان گیلان اجرا می‌شود، تصریح کرد: ایستگاه‌های این طرح در ۲ نقطه از شهرستان لاهیجان حوالی بام سبز و دور استخر، ۲ نقطه در فومن حوالی ماسوله و قلعه رودخان و ۲ نقطه در رشت حوالی پارک شهر و ورودی شهر، برپا شده و بعد از ایام ماه مبارک رمضان و شروع تعطیلات تابستانی این ایستگاه‌ها در بیش از ۱۶۰ نقطه استان از جمله تفرجگاه‌ها، مناطق گردشگری و سواحل دریا برپا می‌شود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در ایستگاه گیلان مطهر از وجود طلاب و روحانیون حوزه علمیه قم و برادران و خواهران بسیجی به‌منظور ارتقاء امنیت اجتماعی استفاده شده است، گفت: با بهره جستن از تجربیات مرحله اول این طرح و رفع نقاط ضعف و افزایش نقاظ قوت، بتوانیم قدمی مثبت در جهت ارتقاء امنیت اجتماعی و مردم و مسافران برداریم.

معاون اجتماعی پلیس گیلان بیان کرد: تهیه و توزیع بسته‌های فرهنگی در ایستگاه‌ها، راهنمایی مسافران، تذکر و ارشاد هنجارشکنان فرهنگی به‌صورت لسانی، برپایی نمایشگاه آگاه‌سازی، ارائه هشدارهای آموزشی پلیس به مسافران، توزیع بروشورهای آموزشی و در اختیار قراردادن راهنمای گردشگری استان، ارائه مشاوره دینی و مذهبی با حضور طلاب(خواهران و برادران) و ارائه خدمات مشاوره انتظامی و اجتماعی با حضور کارشناسان انتظامی پلیس از جمله اقدامات در راستای اجرای این طرح است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی