گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
آگوست 26, 2014 کد خبر : 29225 خبر ها

نعمت زاده:

گیلان دروازه تامین نیازهای روسیه از طریق ایران

گیلان دروازه تامین نیازهای روسیه از طریق ایران

گیلانیان : وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: استان گیلان می تواند دروازه تامین نیازهای کشور روسیه از طریق ایران اسلامی باشد.

محمدرضا نعمت زاده پیش از ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح شرکت تالک ایرانیان در شهرک صنعتی سفید رود رشت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر افزود: با توجه به اینکه روابط روسیه با کشورهای اروپایی و غربی دیگر مانند سابق دوستانه نیست، گیلان می تواند نقش مهمی در تامین نیازهای این کشور در زمینه هایی مانند مواد غذایی و کشاورزی ایفا کند.

وی همچنین اظهارداشت: گیلان از مزیت های منحصر بفردی در زمینه دسترسی به منطقه آزاد، آب های مرزی، بنادر، کشتیرانی، فرودگاه و غیره برخوردار است و می تواند دروازه تامین نیازهای روسیه از طریق ایران باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به اینکه کشور روسیه خواستار واردات کالا به ویژه مواد غذایی از کشور ایران است بر این اساس تجار و تولیدکنندگان باید نسبت به سلامت و کیفیت کالا و بسته بندی این مهم بر اساس استانداردهای جهانی اقدام کنند.

وی افزود: استان گیلان از میزان بالای بیکاری رنج می برد و شرایط امروز منطقه فرصت مناسبی را در اختیار ایران به ویژه این استان شمالی قرار داده است که باید بیشترین بهره را از این موقعیت برد.

نعمت زاده ایجاد شهرک فناوری در گیلان را ضروری دانست و اظهارداشت: با توجه به اینکه تعداد فارغ التحصیلان بیکار در این استان در زمینه های مختلف زیاد است باید از ظرفیت این افراد در شهرک فناوری برای توسعه همه جانبه استان و کشور بهره گیری شود چرا که برای پیشرفت و توسعه باید از فناوری های روز در همه زمینه ها استفاده کرد.

وی تصریح کرد: برای ایجاد این شهرک نیاز به زمین زیادی نیست و می توان این شهرک را حتی در ارتفاعات ایجاد کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اذعان داشت: صنعتی سازی کشاورزی در کشور ضرورتی انکار ناپذیر است تا با استفاده از این مهم ارزش افزوده محصولات کشاورزی در تمامی زمینه ها از محل تولید تا مصرف افزایش یابد.

وی تاکید کرد:  این حرکت مهم در دولت آغاز شده است و کشاورزان استان گیلان در این زمینه می توانند نقش آفرینی کنند.

نعمت زاده یادآورشد: مسئولان صنعت و معدن استان های کشور باید مشوق طرح هایی باشد که نیاز کشور را تامین و مانع خزوج ارز از کشور شوند.منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی