سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ Tuesday, 24 April , 2018
مهر ۳۰, ۱۳۹۵ کد خبر : 53483 خبر ها

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان:

گیلان در امر امنیت گردشگران خارجی پیشتاز است

گیلان در امر امنیت گردشگران خارجی پیشتاز است

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان امنیت را مبنای توسعه استان دانست و گفت: خوشبختانه گیلان در امر امنیت گردشگران خارجی پیشتاز بوده و موجبات رضایتمندی گردشگران خارجی را فراهم کرده است.

رضا علیزاده در نشست کمیسیون گردشگری خارجی که با حضور مسئولان سیاسی و امنیتی استان، فرمانداران و مدیران کل برخی دستگاه های اجرایی استان برگزار شد، با اشاره به اینکه آیین نامه امنیت گردشگران خارجی به دلیل اهمیت مقوله مذکور برای مسئولان گیلان در این استان مصوب شده ، از امنیت گیلان بعنوان مهمترین دلایل حضور گردشگر خارجی در این خطه سرسبز یاد کرد.

وی؛ بر لزوم رعایت مفاد آیین نامه امنیت گردشگران خارجی تاکید و افزود: گردشگران خارجی نقش سفیران فرهنگی را ایفا می کنند؛ لذا فراهم کردن امکان حضور این افراد، تامین امنیت آنان و حضور راهنمایان در کنار گردشگران امری ضروریست.

علیزاده با اشاره به آمار ورود گردشگران به گیلان و روند صعودی آن اضافه کرد: در سال جاری حضور گردشگران خارجی نیز رشد خوبی داشته که این مهم در جریان اقتصاد استان نیز مطلوب ارزیابی می شود.

وی امنیت را مبنای توسعه استان خواند و افزود: خوشبختانه گیلان در این امر پیشتاز بوده و موجبات رضایتمندی گردشگران خارجی را فراهم کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان خواستار فرهنگ سازی در حوزه گردشگری شد و بیان کرد: باید تلاش شود تا گردشگری در سبد مصرفی خانوار قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش