گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
مارس 17, 2014 کد خبر : 25706 خبر ها

گیلان در سرانه مطالعه روزنامه، رتبه اول کشوری را دارد

گیلان در سرانه مطالعه روزنامه، رتبه اول کشوری را دارد

گیلانیان : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان گفت : گیلان در سرانه مطالعه با ۴۶ دقیقه مطالعه در شبانه روز ، رتبه اول کشوری را دارد.

ˈعلی اسماعیل پورˈ روز دوشنبه در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره منطقه ای مطبوعات ، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری فجر در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء رشت افزود : گیلان سبقه و ریشه ای عمیق در مطبوعات دارد.

رییس نخستین جشنواره منطقه ای مطبوعات ، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری فجر اظهار کرد : استان گیلان با سابقه و قدمت ۱۱۰ ساله جزو استان های برتر کشور به لحاظ کمیت نشریات است.

وی با اشاره به یکصد و پنج نشریه فعال و نیمه فعال در گیلان خاطر نشان کرد : این استان در عرصه مطبوعات از ۹ روزنامه فعال برخوردار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به فرهنگ بالای مردم این استان اشاره و یادآور شد: از ۲۴ ساعت وقت گیلانی ها ، هفت ساعت صرف مسایل فرهنگی می شود.

وی با بیان این که این جشنواره سال گذشته به صورت استانی و امسال منطقه ای برگزار شده ، اظهار امیدواری کرد تا اولین جشنواره کشوری مطبوعات ، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری فجر سال آینده به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار شد.

اختتامیه نخستین جشنواره منطقه ای مطبوعات ، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری فجر ویژه استان های گیلان ، گلستان ، اردبیل ، زنجان ، قزوین و مازندران روز دوشنبه در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء رشت به کار خود پایان داد.

در مراسم اختتامیه این جشنواره در بخش مطبوعات محلی صاحبان آثار برتر در بخش سرمقاله، مقاله، گزارش، یادداشت، مصاحبه، شعر، داستان کوتاه، خاطره و عکس معرفی و تجلیل شدند.

برگزیدگان در بخش ˈخبرگزاری ها و پایگاه های خبریˈ نیز در بخش های مصاحبه، مقاله، گزارش، یادداشت خبر و عکس تقدیر شدند./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی