گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
آگوست 31, 2014 کد خبر : 29376 خبر ها

فارس گزارش می‌دهد

گیلان سکوی صادرات لوازم طبی به کشورهای حاشیه خزر

گیلان سکوی صادرات لوازم طبی به کشورهای حاشیه خزر

گیلانیان : شرایط مناسب اقلیمی و علاقمندی سرمایه‌گذاران در زمینه تولید لوازم پزشکی، سکوی صادرات لوازم طبی از گیلان به کشورهای حاشیه خزر را فراهم کرده است.

شرایط آب و هوایی مناسب برای تولید بعضی از محصولات از مزیت‌های گیلان در تولید کالا محسوب می‌شود و سرمایه‌گذاران بسیاری علاقمند به راه‌اندازی واحدهای تولیدی در این استان هستند.

لوازم طبی و دارویی گیلان از جمله کالای تولیدی به عنوان قطب صنعت پزشکی در کشور محسوب می‌شود و سازگار با محیط زیست است.

وجود بازار ۳۰۰ میلیون نفری کشورهای حاشیه دریای خزر موقعیت مناسب سکوی صادراتی به‌ویژه صادرات لوازم طبی را برای گیلان به وجود آورده و مسئولان با استفاده از این موقعیت ویژه برای کاهش بیکاری و توسعه استان تلاش‌های گسترده‌ای را آغاز کردند.

*راه‌اندازی صنایع سازگار با محیط زیست در گیلان

معاون اجرایی رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه گیلان نیازمند توسعه در حوزه صنعت است اظهار کرد: راه‌اندازی صنایع سازگار با محیط زیست در استان حائز اهمیت است.

محمد شریعتمداری به راه‌اندازی صنایع مختلف در گیلان اشاره کرد و افزود: احداث صنایع لوازم طبی در استان از جایگاه مناسبی برخوردار است.

وی به افتتاح طرح توسعه لوازم طبی ایران اشاره کرد و گفت: شرکت مذکور با تجهیز دستگاه‌های جدید تولید سنتی را تبدیل به روش‌های جدید کرده است.

شریعتمداری تولید کالا با استانداردهای بین‌المللی را نمونه‌ای از تلاش فرزندان ایران اسلامی خواند و بیان کرد: امیدواریم شاهد بهره‌برداری از دیگر پروژه‌ها در زمینه خودکفایی و توسعه کشور باشیم.

معاون اجرایی رئیس جمهور ارتقای کاهش رتبه بیکاری گیلان از دوم به ششم را نشان‌دهنده تلاش مسئولان و تولیدکنندگان این استان دانست و تصریح کرد: روند کاهش بیکاری با همت مسئولان و کارآفرینان ادامه دارد.

*لذت تولید وصف‌ناپذیر است

مدیرعامل شرکت تولیدی لوازم طبی ایران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس لذت تولید را وصف‌ناپذیر عنوان کرد و گفت: تولید نیاز به افراد عاشق دارد.

پرویز اصلانی مهر به فعالیت شرکت مذکور از سال ۱۳۵۹ اشاره کرد و افزود: تولید کالای یک‌بار مصرف پزشکی با به‌کارگیری تکنولوژی، دانش و فن‌آوری و منابع انسانی همواره در راستای تامین سلامت جامعه مد نظر کارکنان شرکت تولیدی لوازم طبی ایران است.

وی با اشاره به همراهی خانواده در راه‌اندازی واحد تولیدی، تصریح کرد: همراهی خانواده انگیزه مضاعفی برای راه‌اندازی شرکت به بنده داده و توانستم وارد عرصه تولید شوم.

اصلانی مهر همکاری خانواده به‌ویژه دو پسر خود در فعالیت‌های شرکت تولیدی لوازم طبی ایران را موهبت الهی خواند و بیان کرد: فرزندانم زودتر از بنده در محل کار حاضر می‌شوند و با هماهنگی همدیگر توانستیم برنامه‌های تدوین شده شرکت را تاکنون پیش ببریم و پله‌های ترقی را طی کنیم.

مدیرعامل شرکت تولیدی لوازم طبی ایران با بیان اینکه سرمایه در امر تولید تنها ابزار است، خاطرنشان کرد: فکر سالم و خلاقیت عامل کارآفرینی است.

وی تعداد کارکنان هنگام آغاز فعالیت شرکت مذکور را ۲۸ نفر عنوان کرد و افزود: تعداد کارکنان شرکت تولیدی لوازم طبی ایران با ۳۴۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری اکنون به ۲۰۰ نفر افزایش پیدا کرده است.

اصلانی مهر از راه‌اندازی فاز بعدی شرکت مذکور خبر داد و اظهار کرد: تعداد کارکنان شرکت با راه‌اندازی فاز بعدی به ۳۰۰ نفر افزایش پیدا می‌کند.

مدیرعامل شرکت تولیدی لوازم طبی ایران با اشاره به اینکه ۳۰ درصد از نیاز کشور در این شرکت تولید می‌شود، یادآور شد: سالانه ۳۰۰ میلیون عدد سرنگ و ۱۰۰ میلیون عدد سرسوزن در شرکت مذکور تولید می‌شود و با راه‌اندازی طرح توسعه این میزان به ۸۰۰ میلیون عدد افزایش می‌یابد.

وی تحقیق و توسعه در راستای تولید محصولات جدید را مهم خواند و بیان کرد: بازارهای جهانی پزشکی پیوسته در حال تغییر است و مطابق با آن نیازها و انتظارهای مشتریان و مصرف‌کنندگان کالا نیز تغییر پیدا می‌کند.

*صادرات لوازم طبی ایران به کشورهای حاشیه دریای خزر

اصلانی مهر از صادرات لوازم طبی ایران به کشورهای حاشیه دریای خزر خبر داد و گفت: صادرات به کشورهای قرقیزستان و گرجستان آغاز شده است.

طرح توسعه شرکت تولیدی لوازم طبی ایران با حضور محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور همزمان با هشتمین روز از هفته دولت در شهر صنعتی رشت افتتاح شد./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی