گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
آگوست 9, 2011 کد خبر : 2193 دسته‌بندی نشده

آسیب شناسی عملکرد انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان :

گیلان و انتخابات مجلس پیش رو

گیلان و انتخابات مجلس پیش رو

گیلانیان : با نزدیک شدن به پایان مجلس هشتم ، رفته رفته شاهد فعالیت و رایزنی های اشخاص ، گروه ها و جناح های سیاسی حول محور انتخابات می باشیم . انتخاباتی که از هم اکنون پر حاشیه بودن آن دور از انتظار نیست . زیرا با توجه به شرایط فعلی ، حضور فعال و قاطع جریان های نوظهور می تواند حال و هوای متفاوتی را به عرصه رقابت وارد نماید . طبیعتاً پافشاری برای تصاحب صندلی های بهارستان از سوی نامزد های نمایندگی می بایست بر مبنای خدمت به مردم و کشور عزیزمان باشد نه اینکه عده ای با ورود به مجلس به دنبال کارهای شخصی ، لابی های معنادار سیاسی ، بده بستان های اقتصادی ، تمرکز عمده بر روی عزل و نصب مدیران و … داشته باشند و تنها عنوان نماینده بودن را یدک بکشند و شاخصه های پیشرفت در حوزه انتخابیه خویش را به فراموشی بسپارند !!!

در این بین تلاش گسترده نمایندگان کنونی برای هدایت مجدد سکان مجلس مستلزم رو کردن برگی تازه می باشد تا بتوانند توجه و نظر افکار عمومی را به خود جلب نمایند . اما آیا این امر در مرکز استان گیلان با توجه به زمزمه های حضور نیروهای توانمند مدیریتی در انتخابات مجلس نهم ، ممکن است ؟

نمایندگانی که با گذشت سه و نیم سال از فعالیت در حوزه انتخابیه خویش ، تاکنون گزارش روشنی از عملکردشان ارائه نشده و تا پیش از جابجایی صورت پذیرفته در رأس مدیریت عالی استان ، تنها در مصاحبه های خود به انتقاد فراوان علیه استاندار وقت می پرداختند و پس از جابجایی فوق ، این روزها به انتقاد از مسئولان شهری می پردازند و گویی خود دارای شرح وظایف مشخص و معینی برای بهبود وضعیت کلانشهر رشت که همگان از سال ۸۸ از نیاز به حمایت های بودجه ای آن سخن به میان می آورند ، نمی باشند !!!

به راستی به چه میزان نمایندگان محترم خود را در پیگیری مطالبات و صیانت از حقوق مردم متعهد دانسته و در آستانه انتخابات به کلیه امور نگاهی منصفانه و به دور از نگاهی تبلیغاتی دارند ؟

به هر روی در انتظار برقراری فضای تعامل بین نمایندگان و مسئولان خواهیم بود تا با اتخاذ تصمیمات مناسب و در خور شأن مردم راهکاری مناسب برای تسریع و تسهیل در حل مشکلات داشته باشند . هرچند ظاهرسازی و رنگ و بوی تبلیغاتی این فضا ، از هم اکنون تا انتخابات نمود بیشتری یافته است . اما در رقابت پیشرو ، انتخاب شخصیت های متدین ، دارای سوابق شایسته مدیریتی ، حسن شهرت محلی ، دارا بودن جایگاه مناسب اجتماعی ، سیاسی ، علمی و … می تواند در مسیر پیشرفت موانع موجود را کنار زده و با قدرت در دستیابی به جایگاه حقیقی مثمرثمر واقع شود . اگرچه نمی توان این حقیقت تلخ را نادیده گرفت که ارتباط تنگاتنگی بین موفقیت یا عدم موفقیت یک نامزد نمایندگی با حجم هزینه های مبارزاتی وی با دیگر نامزدها برای کسب کرسی های مجلس وجود دارد !

نگارنده در پایان امیدوار است که مسئولان و نماینگان استان سرسبز و در عین حال پر حاشیه گیلان به دور از بیانیه ها ، تکذبیه ها ، کبیر دانستن یا ندانستن ها ، انتقاد هایی که در جهت تخریب و جلب توجه و نه در جهت سازندگی و … می باشند ، بپرهیزند و به دنبال اجرایی شدن طرح های بسیار مهمی ، نظیر طرح « نهضت سراسری ایجاد اشتغال » برای جوانان باشند تا به یاری خداوند متعال چشم انداز روشنی پیشروی جوانان تحصیل کرده این خطه قرار گیرد.

به قلم نیما حاجتی ضیابری

www.nimahajati.blogfa.com

www.shomalefarda.com

اخبار مرتبط

نظرات

 • جوانان لاهیجان و سیاهکل در دوره نهم مجلس شورای اسلامی حمایت قاطع خود را از کاندیدای جوان و متخصص و ولایی جناب آقای مهندس مهدی قربانی اعلام می نمایند
  تخصص+ ولایتمداری = مهدی قربانی

 • مهدی قربانی بدون شک رد صلاحیت میشود
  حتی ندیمی گفته خواهش میکنم او را رد صلاحیت نکنید تا بیاید و مفتضح شود
  اما در هرصورت عدم ولایتمداری و سواستفاده از عنوان نماینده ولی فقیه عدم التزام عملی به اسلام که در گفتار و ظاهر و زندگی شخصی وی … دلایل رد صلاحیت قطعی وی است
  کاش برخی بیشتر خدا را در مناسبات و حرفهایشان مد نظر قرار میدادند و کمتر فرزندان مخلص ولایی گیلان را به بهانه های واهی تخریب میکردند تا چنین عاقبتی نصیب فرزنداشان نشود
  ضربه مهلک در راه است
  چون چوب خدا صدا ندارد
  ( توضیح : بخش هایی از نظرات این بازدیدکننده محترم چون مغایر با اخلاق فردی و حرفه ای بود قابل انتشار نبوده و توسط مدیریت گیلانیان حذف شده است )

 • لاهیک یعنی […]
  ممنونم که با همین نام نظر خود را نسبت به مهندس قربانی اعلام کردی
  زیاد هم حرص نخور

 • با سلام
  به فرموده قرآن کریم “” خبر از آینده کار کذابان و دروغگویان است””
  با نام لاهیک این خبری که داده کاملا همخوانی دارد و اگر غیر از این بود باید شک می کردیم
  عاقبت به خیری آرزوی ما برای همه مومنین است

 • پایگاه خبری تحلیلی لاهیگ

  مدیریت محترم سایت گیلانیان
  با سلام و احترام،
  پیرو انتشار نظر یکی از کاربران با نام “لاهیگ” در ذیل یادداشت “گیلان و انتخابات مجلس پیش رو”، به آگاهی می‌رساند این نظرات هیچ‌گونه ارتباطی با “پایگاه خبری تحلیلی لاهیگ” ندارد و به نظر می‌رسد نویسنده این نظر با تمسک به نام “لاهیگ” قصد انحراف اذهان به سمت اهداف مورد نظر خود را داشته باشد.
  پایگاه خبری تحلیلی لاهیگ

 • مدیریت محترم پایگاه خبری تحلیلی لاهیگ
  سلام علیکم
  از اطلاع رسانی به موقع آن مدیریت محترم کمال امتنان را داریم و می دانیم که اینگونه نظر دادن ها با نام مستعار ، ولی شناخته شده زیبنده بازدیدکنندگان نیست. به امید اصلاح امور
  با احترام_گیلانیان

 • صومعه سر ا ؟؟؟
  با توجه به (…) نمایندگان حال حاضر گیلان در مجلس بخصوص نماینده صومعه سرا که فقط به فکر (…) جلوی تلویزیون آمدن است . ما مردم صومعه سرا با حمایت قاطع در انتخابات پیش روی از مرد شجاع یعنی جناب آقای محمد تقی رنجبر چوبه نماینده ادوار اول -دوم -سوم وششم به این روند خاتمه خواهیم داد .

 • سلام . همکاران عزیزم . چرا با توجه به این که در سایت خودتان اعلام می کنید (( استفاده از این مطلب با ذکر منبع و لینک به اصل مطلب بلامانع است )) اما خودتان رعایت منبع را نمی کنید !
  منبع این خبر همانگونه که در وبلاگ اقای حاجتی ذکر شده اختصاصی شمال فردا مربوط به این سایت است . لطفا اصلاح کنید .
  هرچه برای خود می پسندید برای دیگران هم بپسندید…

 • حاج محمد تقی رنجبـــــر چوبه نماینده ادوار اول ، دوم ، سوم وشـــــشم مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ،در تاریخ ۰۷/۰۶/۱۳۹۰بمناسبت بزرگداشت هفته دولت و سالروز شهادت (رجائی وباهنر )در دفتر حزب موئتلفه اسلامی شهرستان صومعه سرا پیرامون مسائل ذیل سخنرانی نمود .
  *تبعیت از منوایات مقام معظم رهبری .
  *شخصیت والای شهیدان رجائی وباهنر و اعتقاد، اعتماد امام به دولت آنان .
  *حمله و تهدید منافقین به نمایندگان دوره اول مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین نظام .
  *نشست اخیر اساتید دانشگاه با مقام معظم رهبری .
  *حضور اصولگرایان واقعی در صحنه وحذف اصولگرا نما .
  *فلسفه نمایندگی مجلس و نمایندگی در شهرستان صومعه سرا .
  *نماینده باید فاقد هرگونه فساد مالی ، اقتصادی ،سیاسی و اخلاقی باشد .
  *انتقاد جرم نیست، ظرفیت مسئولین نظام نسبت به انتقاد باید بالابرود واز آن از یک فرصت استفاده کنند.
  *حضور فرماندارمحترم صومعه سرا در میان مردم باید بیشتر وپررنگتر باشد .
  *انتقاد از عملکرد نماینده صومعه سرادر مجلس

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی