گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
آوریل 3, 2016 کد خبر : 47484 خبر ها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان:

گیلان یک‌هزار و ۱۰۰ طرح نیمه تمام صنعتی دارد

گیلان یک‌هزار و ۱۰۰ طرح نیمه تمام صنعتی دارد

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به فعالیت ۲ هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی در استان اشاره کرد و گفت: گیلان یک‌هزار و ۱۰۰ طرح نیمه تمام صنعتی دارد.

علی منتظری بعد از ظهر امروز در جریان بازدید از واحدهای تولیدی این شهرستان با اشاره به وضعیت واحدهای صنعتی گیلان در سال ۹۴ اظهار کرد: سال گذشته ۳۰۰ واحدی تولیدی متقاضی ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات بودند.

وی تقاضای تسهیلات ۱۰۵ طرح صنعتی را یک‌هزار میلیارد تومان برای سرمایه ثابت عنوان کرد و افزود: ۵۰ طرح تولیدی جدید متقاضی یک‌هزار میلیارد تومان تسهیلات هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی در سال گذشته بسیار پایین بود، تصریح کرد: اثری از پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی استان مشاهده نکردیم.

منتظری ۶۰ درصد از ظرفیت واحدهای تولیدی گیلان را خالی دانست و بیان کرد: یک‌هزار و ۱۰۰ طرح نیمه تمام صنعتی در استان داریم.

وی به برگزاری ۲۶ جلسه رفع موانع تولید در سال ۹۴ در گیلان اشاره کرد و گفت: ۴۰۵ مصوبه برای برطرف کردن مشکل واحدهای تولیدی در استان داشتیم ضمن اینکه ۴۸ درصد از مشکلات در حوزه بانکی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، روند سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت استان را مثبت دانست و خاطرنشان کرد: وجود منطقه آزاد انزلی، آزادراه قزوین ـ رشت و راه‌آهن در حال احداث قزوین ـ رشت ـ بندر انزلی در جذب سرمایه‌گذاران تاثیرگذار است.

منتظری ایجاد فضای بهبود کسب و کار را نشان‌دهنده ارتقای فعالیت‌ها در گیلان ذکر کرد و یادآور شد: بیشترین فعالیت‌ها در حوزه سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان است.

وی با اشاره به اینکه سهم گیلان از منابع معدنی کم است، اظهار کرد: به دلیل نیاز استان به مصالح ساختمانی، پروژه‌های بسیاری در عرصه معدنی در حال انجام است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خواستار بررسی مکان‌های قابل برداشت مصالح ساختمانی در رودخانه‌ها شد و افزود: بیان مطالب در رسانه‌ها موجب برطرف کردن مشکلات می‌شود.

منتظری با تأکید براینکه زمینه در کنار همدیگر بودن صنعت و بازرگانی باید فراهم شود، بیان کرد: آسیب‌ها نباید متوجه جامعه شود و مردم حق دارند مطالبات خود را دریافت کنند./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی