گیلانیان
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ Monday, 28 September , 2020
می 11, 2020 کد خبر : 78488 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان :

گیلان ۲۶۰ شهید در عملیات الی بیت‌المقدس تقدیم انقلاب کرد

گیلان ۲۶۰ شهید در عملیات الی بیت‌المقدس تقدیم انقلاب کرد

گیلانیان : مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با اشاره به نقش ویژه رزمندگان گیلانی در عملیات الی بیت‌المقدس گفت: همان‌طور که باید رشادت‌های رزمندگان گیلانی در این عملیات ثبت و ضبط شود، طبق فرمایشات رهبر انقلاب باید یک راوی همچون شهید آوینی اتفاقات پیچیده این روزهای گیلان که در جنگ با کرونا هستیم را نیز روایت کند.

عباس بایرامی صبح امروز در نخستین نشست کمیته فرهنگی و اجتماعی و رسانه‌ای شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سالن اجتماعات صداوسیمای گیلان اظهار کرد: درس‌ها و عبرت‌های این بیماری آن‌چنان زیاد و پیچیده بود که باید ثبت و ضبط شود.

وی با اشاره به جلسه روز گذشته ویدئوکنفرانسی رهبر معظم انقلاب با استانداران و وزرا گفت: همان‌طور که رهبر انقلاب فرمودند کاش یک آوینی پیدا شود و اتفاقات این روزهای ایران را که همانند جنگ است به‌خوبی روایت کند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه بیمارستان‌های گیلان در ایام کرونا وضعیت جنگی داشتند، افزود: در جنگ شما دشمن خود را می‌شناسید اما در این جنگ بیولوژیک دشمن ناشناخته بود و راه‌های درمانی مشخص نبود و عکس‌العملی که مردم داشتند بی‌نظیر بودند.

بایرامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ایران بعد از چین دومین کشوری بود که به‌خوبی در برابر کرونا ایستاد، بیان کرد: کشورهای اروپایی یک ماه پس از ما با کرونا مواجه شدند اما آمادگی لازم‌ را نداشتند.

وی با بیان اینکه شعار سوم خرداد امسال #ما_قوی_هستیم، خواهد بود، خاطرنشان کرد: رأس حاکمیت دفاعی ما که بنی‌صدر بود نگاه خاصی به جنگ داشت و جمله معروف زمین بدهیم زمان بخریم باعث شد آسیب‌پذیر باشیم و اجازه عرض‌اندام به نیروهای بسیجی، مردمی و نظامی داده نشد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه خرمشهر که منطقه‌ای استراتژیک بود از دست ما خارج شد، تصریح کرد: خواندن نامه شمخانی فرمانده وقت سپاه خوزستان و ناخدا صمدی فرمانده تکاوران دریایی خرمشهر در آن زمان
اوج مظلومیت نیروهای مدافع خوزستانی و اوج خباثت منافقین داخلی را نشان می‌دهد.

بایرامی به دلاوری‌های رزمندگان گیلانی در جریان مقاومت خرمشهر گفت: در رودسر گروهی به نام سیاه‌پوشان داریم که سه روز بعد از آغاز جنگ در خرمشهر بودند و در مقاومت ۳۴ روزه و پس‌ازآن نیز خرمشهر را ترک نکردند و سرآمد این افراد شهید علیرضا ناصحی بود که مردم منطقه هنوز از او به نیکی یاد می‌کنند.

وی با بیان اینکه گیلان در عملیات الی بیت‌المقدس ۲۶۰ شهید و ۷۰ جانباز تقدیم کرد، افزود: کم سن و سال‌ترین شهید گیلانی در این عملیان شهید سید احمد سادات کیایی با ۱۳ سال سن بود، گیلانی‌ها یکی از برجسته‌ترین نقش‌ها را در عملیات الی بیت‌المقدس داشتند.

مدیر‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه اگر تا سوم خرداد شرایط بهتر شد هم یادواره شهدا و هم تجمعات سوم خرداد را اجرا می‌کنیم، گفت: درصورتی‌که اجازه تجمعات داده نشد، محفل دورهم نشینی با خاطره گویی حدود هشت الی ۱۰ نفر از رزمندگان عملیات الی بیت‌المقدس و ساختن مستندی از این اتفاق برگزار خواهد شد.

بایرامی با بیان اینکه امسال ۴۰ سالگی دفاع مقدس را نیز باید همانند ۴۰ سالگی انقلاب پاس بداریم، تصریح کرد: یک چله از آغاز دفاع مقدس گذشته و ۴۰ در ادبیات ما و در حوزه مسائل دینی ما مفهوم بسیاری دارد، دشمن تأکید داشت که ما ۴۰ سالگی انقلاب را نخواهیم دید اما در ۴۰ سالگی انقلاب و با تهدیدات دشمن با عنایت خداوند و راهبری رهبر انقلاب باوجود تمامی فشارها جشن ۴۰ سالگی را برگزار کردیم و بازتاب فوق‌العاده‌ای در رسانه‌های دنیا داشت.

وی با بیان اینکه جنگ فی‌نفسه وجهه خوبی ندارد، گفت: ملت‌هایی موفق هستند که از تاریخ خود تجارب خوبی کسب کنند، باید در ۴۰ ساله دوم به دنبال این باشیم که از تجارب خود بهره‌مندی بیشتری داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران