گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
سپتامبر 23, 2012 کد خبر : 12699 خبر ها

سرپرست سازمان صنعت ، معدن وتجارت گیلان:

گیلان ۱۳۰۰ طرح صنعتی در دست احداث دارد

گیلان ۱۳۰۰ طرح صنعتی در دست احداث دارد

گیلانیان : سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان از وجود بیش از ۱۳۰۵ طرح صنعتی معتبر در دست احداث در استان گیلان خبر داد .

 علی منتظری گفت : این تعداد طرح شامل ۱۱۶۸ فقره جواز تاسیس صنعتی و ۱۳۷ فقره طرح توسعه می باشد. وی تصریح کرد: برآورد میزان سرمایه گذاری این تعداد طرح در دست احداث، بالغ بر ۳۲ هزار میلیارد ریال بوده و پیش بینی اشتغال آنها بیش از ۳۷ هزار نفر می باشد.

منتظری افزود: ۶۱۰ مورد از این طرحها دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۴۰درصد می باشد که برآورد سرمایه گذاری این طرحها بالغ بر ۸۶۰۰ میلیارد ریال بوده و پیش بینی اشتغال آنها بیش از ۱۳ هزار نفر می باشد. وی همچنین گفت : تعداد طرحهای دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد نیز ۳۲۳ طرح        می باشدکه شامل ۲۸۰ فقره جواز تاسیس با برآورد میزان سرمایه گذاری ۴۶۵۷  میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۵۷۰۰ نفر و ۴۳  فقره طرح توسعه با  سرمایه گذاری ۶۹۰ میلیارد ریال و اشتغال بیش از ۱۲۰۰ نفر می باشد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان همچنین با اشاره به اینکه طرحهای مذکور درمراحل مختلف احداث از پی ریزی تا نصب و راه اندازی ماشین آلات قراردارند، گفت : عمده مشکلات این طرحها تامین و پرداخت بموقع تسهیلات در کنار تسریع در برخی امور اداری بویژه ترخیص ماشین آلات از مبادی ورودی است و امیدواریم با همراهی مسئولان و نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی شاهد  بهره برداری از این طرحها در زمانهای مقرر باشیم.

وی تصریح کرد : وجود این تعداد طرح صنعتی در دست احداث یک فرصت برای جهش صنعتی در استان است و تلاش همگانی در جهت بهره برداری از این طرحها کمک شایانی به رفع مشکل اشتغال در استان خواهد نمود و  بهره گیری از این فرصت نیازمند همت و همدلی تمامی دلسوزان و مسئولان محترم می باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی