گیلانیان
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ Friday, 12 August , 2022
دسامبر 2, 2013 کد خبر : 22748 خبر ها

وزیر اطلاعات:

یادواره شهدا، پاسداشت فرهنگ و جریان دوباره شهادت، عزت و سرافرازی است

یادواره شهدا، پاسداشت فرهنگ و جریان دوباره شهادت، عزت و سرافرازی است

گیلانیان : وزیر اطلاعات گفت: یادواره شهدا، پاسداشت فرهنگ و جریان دوباره شهادت، عزت و سرافرازی است و تا زمانی که گلبرگ سرخ لاله ها در کوی و برزن، بوی شهادت دهد دشمن جرات کوچکترین تعرض را نخواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی ظهر امروز در یادواره شهید میرزاکوچک خان جنگلی و ۱۵۱ طلبه شهید استان گیلان که به مناسبت سالروز شهادت میرزاکوچک خان در مصلی رشت برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این روحانی مبارزه اظهار کرد: میرزاکوچک جنگلی ۱۰ سال در این خطه به فرهنگ مردم و دفاع از تمامیت ارضی کشور خدمت کرد.

وی با بیان اینکه علما و روحانیون با حرکت در مسیر قیام اباعبدالله الحسین (ع) پیروز شدند گفت: هدف، انگیزه، راه و فرهنگ علما برگرفته از قیام اباعبدلله الحسین (ع) است.

علوی اضافه کرد: احساس امنیت در میان انسانها، اجرا شدن حدود اسلامی، اصلاح امور جامعه از مهم ترین اهداف قیام اباعبدالله الحسین (ع) است.

وی هدف دیگر قیام اباعبدالله(ع) را ادای تکلیف برشمرد و افزود: امام خمینی (ره) نیز برای تشکیل انقلاب اسلامی با تاسی از این هدف، حکومت اسلامی را تاسیس کردند.

وی تصریح کرد: امام حسین (ع) با فرهنگ شهادت در مسیر تعالی دین و اسلام حرکت کردند و در برابر تهدیداتی که اسلام را مورد حمله قرار می داد ایستادگی نمودند.

علوی با بیان اینکه علمای اسلام نیز با حرکت در این مسیر جاودانه شدند گفت: علمای اسلام، فرهنگشان فرهنگ شهادت و مسیرشان مسیر شرع مقدس بود و برای تحقق آن در جامعه، با هدف احیا و اجرای اسلام با انگیزه ادای تکلیف، قدم برداشتند.

وی با اشاره به آیات نورانی قرآن کریم گفت: قرآن، ارزش و کرامت انسانها را در تقوای آنان می داند و می فرماید با کرامت ترین شما پیش خدا باتقواترین شماست.

وی با بیان اینکه در آیات قرآن کریم، رفعت انسانها به ایمان و علم و فضیلتشان به جهاد عنوان شده است گفت: بنابر آیات نورانی قرآن، خداوند باریتعالی انسان مجاهد را به کسانی که به جهاد نرفته اند، فضیلت و برتری می دهد.

وزیر اطلاعات کرامت تقوا، رفعت علم و ایمان، فضیلت جهاد و ارزش شهادت را از ویژگی علمای اسلام بیان کرد و ادامه داد: علمای اسلام با برخورداری از این ویژگی ها قدم در راه شهادت گذاشتند و به اوج ارزش رسیدند.

وی با بیان اینکه در روز قیامت مقام علما از شهدا برتری پیدا می کند گفت: علما از این جایگاه به سنگر رفتند و جان خود را فدای اسلام کردند.

وی تصریح کرد: هرگاه پرچم شهادت در جامعه برافراشته شود، گرد ذلت از آن جامعه دور خواهد شد.

علوی با اشاره به تبیین نقش روحانیت در دوران دفاع مقدس افزود: حضور یک روحانی در کنار رزمندگان همانند حضور یک تیم در کنار رزمندگان بود و روحانیت همواره در تمام عرصه های دفاع از مردم و انقلاب نقش آفرین بودند.

وی با اشاره به شکل گیری نهضت های مختلف پیش از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: آیت الله مدرس، تنها در برابر رضاخان ایستاد و دام های دیکتاتوری رضاخان را با فریاد خود نابود کرد و پرچم فضیلت را در کشور بالا برد.

وی تاکید کرد: روحانیت همواره در کنار، از میان و همراه مردم در دفاع از ارزشهای انسانی حضور فعالی داشتند.

وی تجلیل از علما و روحانیون شهید و مجاهدینی چون میرزا کوچک جنگلی را یکی از ضرورت های جامعه امروز بیان کرد.

علوی با اشاره به اهداف قیام میرزا کوچک خان گفت: میرزا کوچک خان زمانی که دید کشور از یک سو مورد تاخت و تاز بیگانگان قرار گرفته است و از سوی دیگر دستاوردهای خون شهدا لگدمال می شود و استبداد داخلی عرصه را بر مردم تنگ تر کرده است، دست به قیام زد و با بهره گیری از راه امام حسین (ع) در مسیر شهادت حرکت کرد.

وی خاطرنشان کرد: یادواره شهدا، پاسداشت فرهنگ و جریان دوباره شهادت، عزت و سرافرازی است و تا زمانی که گلبرگ سرخ لاله های در کوی و برزن، بوی شهادت دهد دشمن جرات کوچکترین تعرض را نخواهد داشت./منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد