شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ Saturday, 23 June , 2018
آذر ۱۱, ۱۳۹۲ کد خبر : 22748 خبر ها

وزیر اطلاعات:

یادواره شهدا، پاسداشت فرهنگ و جریان دوباره شهادت، عزت و سرافرازی است

یادواره شهدا، پاسداشت فرهنگ و جریان دوباره شهادت، عزت و سرافرازی است

گیلانیان : وزیر اطلاعات گفت: یادواره شهدا، پاسداشت فرهنگ و جریان دوباره شهادت، عزت و سرافرازی است و تا زمانی که گلبرگ سرخ لاله ها در کوی و برزن، بوی شهادت دهد دشمن جرات کوچکترین تعرض را نخواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی ظهر امروز در یادواره شهید میرزاکوچک خان جنگلی و ۱۵۱ طلبه شهید استان گیلان که به مناسبت سالروز شهادت میرزاکوچک خان در مصلی رشت برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این روحانی مبارزه اظهار کرد: میرزاکوچک جنگلی ۱۰ سال در این خطه به فرهنگ مردم و دفاع از تمامیت ارضی کشور خدمت کرد.

وی با بیان اینکه علما و روحانیون با حرکت در مسیر قیام اباعبدالله الحسین (ع) پیروز شدند گفت: هدف، انگیزه، راه و فرهنگ علما برگرفته از قیام اباعبدلله الحسین (ع) است.

علوی اضافه کرد: احساس امنیت در میان انسانها، اجرا شدن حدود اسلامی، اصلاح امور جامعه از مهم ترین اهداف قیام اباعبدالله الحسین (ع) است.

وی هدف دیگر قیام اباعبدالله(ع) را ادای تکلیف برشمرد و افزود: امام خمینی (ره) نیز برای تشکیل انقلاب اسلامی با تاسی از این هدف، حکومت اسلامی را تاسیس کردند.

وی تصریح کرد: امام حسین (ع) با فرهنگ شهادت در مسیر تعالی دین و اسلام حرکت کردند و در برابر تهدیداتی که اسلام را مورد حمله قرار می داد ایستادگی نمودند.

علوی با بیان اینکه علمای اسلام نیز با حرکت در این مسیر جاودانه شدند گفت: علمای اسلام، فرهنگشان فرهنگ شهادت و مسیرشان مسیر شرع مقدس بود و برای تحقق آن در جامعه، با هدف احیا و اجرای اسلام با انگیزه ادای تکلیف، قدم برداشتند.

وی با اشاره به آیات نورانی قرآن کریم گفت: قرآن، ارزش و کرامت انسانها را در تقوای آنان می داند و می فرماید با کرامت ترین شما پیش خدا باتقواترین شماست.

وی با بیان اینکه در آیات قرآن کریم، رفعت انسانها به ایمان و علم و فضیلتشان به جهاد عنوان شده است گفت: بنابر آیات نورانی قرآن، خداوند باریتعالی انسان مجاهد را به کسانی که به جهاد نرفته اند، فضیلت و برتری می دهد.

وزیر اطلاعات کرامت تقوا، رفعت علم و ایمان، فضیلت جهاد و ارزش شهادت را از ویژگی علمای اسلام بیان کرد و ادامه داد: علمای اسلام با برخورداری از این ویژگی ها قدم در راه شهادت گذاشتند و به اوج ارزش رسیدند.

وی با بیان اینکه در روز قیامت مقام علما از شهدا برتری پیدا می کند گفت: علما از این جایگاه به سنگر رفتند و جان خود را فدای اسلام کردند.

وی تصریح کرد: هرگاه پرچم شهادت در جامعه برافراشته شود، گرد ذلت از آن جامعه دور خواهد شد.

علوی با اشاره به تبیین نقش روحانیت در دوران دفاع مقدس افزود: حضور یک روحانی در کنار رزمندگان همانند حضور یک تیم در کنار رزمندگان بود و روحانیت همواره در تمام عرصه های دفاع از مردم و انقلاب نقش آفرین بودند.

وی با اشاره به شکل گیری نهضت های مختلف پیش از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: آیت الله مدرس، تنها در برابر رضاخان ایستاد و دام های دیکتاتوری رضاخان را با فریاد خود نابود کرد و پرچم فضیلت را در کشور بالا برد.

وی تاکید کرد: روحانیت همواره در کنار، از میان و همراه مردم در دفاع از ارزشهای انسانی حضور فعالی داشتند.

وی تجلیل از علما و روحانیون شهید و مجاهدینی چون میرزا کوچک جنگلی را یکی از ضرورت های جامعه امروز بیان کرد.

علوی با اشاره به اهداف قیام میرزا کوچک خان گفت: میرزا کوچک خان زمانی که دید کشور از یک سو مورد تاخت و تاز بیگانگان قرار گرفته است و از سوی دیگر دستاوردهای خون شهدا لگدمال می شود و استبداد داخلی عرصه را بر مردم تنگ تر کرده است، دست به قیام زد و با بهره گیری از راه امام حسین (ع) در مسیر شهادت حرکت کرد.

وی خاطرنشان کرد: یادواره شهدا، پاسداشت فرهنگ و جریان دوباره شهادت، عزت و سرافرازی است و تا زمانی که گلبرگ سرخ لاله های در کوی و برزن، بوی شهادت دهد دشمن جرات کوچکترین تعرض را نخواهد داشت./منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش