گیلانیان
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ Monday, 22 April , 2019
آذر ۸, ۱۳۹۶ کد خبر : 63731 خبر ها

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان :

یادواره میرزا کوچک جنگلی و ۱۵۰ شهید روحانی استان گیلان در رشت برگزار می‌شود

یادواره میرزا کوچک جنگلی و ۱۵۰ شهید روحانی استان گیلان در رشت برگزار می‌شود

گیلانیان : مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به برگزاری یادواره شهید میرزا کوچک جنگلی و ۱۵۰ شهید روحانی استان گیلان در رشت گفت: سخنران ویژه این مراسم حجت الاسلام ذوالنور است.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسن تسخیری صبح امروز در نشست خبری یادواره شهید روحانی میرزاکوچک جنگلی و ۱۵۰ شهید طلبه و روحانی استان گیلان اظهار داشت: استان گیلان نماد مجاهدت است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه میرزاکوچک جنگلی نماد مجاهدت‌های مردم گیلان است گفت: مردم کشور امروز استان گیلان را با نام شهید میرراکوچک جنگلی می‌شناسند که با تمام قوا در برابر استکبار زمان خود ایستادگی کرد.

تسخیری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم گیلان و در تجلیل از شهید میرزاکوچک جنگلی افزود: به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی مردم گیلان همواره پرچمدار مقابله با استکبار بوده‌اند و میرزا کوچک نماد این ایستادگی است.

وی با تاکید بر ایستادگی شهید میرزا کوچک جنگلی در برابر استکبار وقت روسیه و انگلیس عنوان داشت: در آن زمان افرادی در کنار میرزا کوچک جنگلی وجود داشتند که تمایل به همکاری با استکبار داشتند اما میرزا سخن آنان را نپذیرفت.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه میرزا هیچ‌گاه از مقاومت دست برنداشت و نهایتاً غریبانه به شهادت رسید ابراز داشت: امروز شاهد هستیم که دیگر شهدایی مانند میرزا کوچک جنگلی در غربت نیستند و مراسمات بسیاری به یاد آنان برگزار می‌شود.

تسخیری با اشاره به برگزاری یادواره شهدای طلاب و روحانی استان گیلان همزمان با سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی تاکید کرد: استان گیلان ۱۵۰ شهید طلبه و روحانی را تقدیم نظام مقدس اسلامی کرده است.

وی با اعلام اینکه بخشی از شهدای روحانی استان گیلان در دوران قبل از انقلاب، برخی در دوران دفاع مقدس و بخشی توسط ترور منافقان به شهادت رسیدند گفت: بنا بر آمار به‌دست آمده تا این لحظه، استان گیلان ۲۵۲ رزمنده روحانی در دوران دفاع مقدس داشته است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به حضور ۷ روحانی گیلانی در جبهه‌های مقاومت اسلامی و دفاع از حریم اهل‌بیت (ع) ابراز داشت: ۳۴ شهید روحانی استان گیلان پس از گذشت مدت زیادی از دوران دفاع مقدس تفحص شد.

وی با اعلام اینکه استان گیلان ۱۱ شهید طلبه و روحانی ترور دارد خاطرنشان کرد: روحانیون و طلاب گیلانی تنها برای انجام تبلیغ در دوران دفاع مقدس راهی جبهه نمی‌شدند بلکه بسیاری از آنان در کسوت‌های نظامی مانند تخریبچی ظاهر شدند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای برگزاری کنگره شهید میرزا کوچک جنگلی و ۱۵۰ شهید طلبه و روحانی گیلان افزود: تا این لحظه چندین جلد کتاب با موضوع شهدای روحانی گیلان به چاپ رسیده است.

تسخیری با بیان اینکه به‌زودی دایره‌المعارف شهدای روحانی و آلبوم تصاویرشان به چاپ می‌رسد اظهار داشت: در حال حاضر در مرحله جمع آوری اطلاعات شهدای روحانی گیلان هستیم و به اسناد بسیار مناسبی نیز دست پیدا کرده‌ایم.

به گزارش تسنیم، یادواره شهید روحانی میرزاکوچک جنگلی و ۱۵۰ شهید طلبه و روحانی استان گیلان روز شنبه ۱۱ آذرماه، ساعت ۸:۳۰ صبح در محل مسجد سلیمانداراب رشت برگزار می‌شود.

سخنران این مراسم نماینده مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی و رئیس کنگره شهدای طلبه و روحانی کشور حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

آغاز برداشت گل گاو زبان در اشکورات رودسر

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رودسر خبر داد:

آغاز برداشت گل گاو زبان در اشکورات رودسر

حرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم:

حرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست

ارتش و سپاه بازوان قدرتمند ایران هستند

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش :

ارتش و سپاه بازوان قدرتمند ایران هستند

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz