گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
آگوست 12, 2014 کد خبر : 28937 خبر ها

برای نخستین بار

یادواره ۷۷ شهید شیمیایی گیلان برگزار شد

یادواره ۷۷ شهید شیمیایی گیلان برگزار شد

گیلانیان : استاد حوزه عصر امروز در مراسم نخستین یادواره ۷۷ شهید شیمیایی گیلان که با همت هیئت انصارالشهدای رشت در مهدیه این شهر برگزار شد، حضور در محفل شهدا از جمله شهدای شیمیایی را توفیق بزرگی خواند.

حجت‌الاسلام محسن کافی، با بیان اینکه ۷۷ قهرمان مسابقات دنیا از خداوند مدال طلا گرفتند، تصریح کرد: آنچه در این مجلس می‌گذرد باید مفید بوده و رضای خدا را در بر داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مردم قضاوت کننده ظاهر انسان هستند، افزود: خداوند به باطن انسان قضاوت می‌کند و رمز موفقیت شهدا در این است که ظاهر و باطن انها یکی بود.

استاد حوزه با تشریح اهمیت حفظ باطن انسان گفت: تا زمانی که انسان ظاهر و باطن خود را یکی نکند راه به جایی نمی‌برد.

وی با بیان اینکه مومن به برکت ایمانش به بهشت می‌رود، به احادیث و روایتی در این زمینه اشاره کرد و یادآور شد: برخی افراد در ظاهر یا علی و یا حسین می‌گوید و در صف نخست نماز جمعه می‌ایستد و مردم نیز از حرف‌هایش او خوششان می‌آید اما زمانی که درباره‌اش کنکاش می شود بوی ایمان نمی‌دهد.

کافی به روایتی دیگر اشاره کرد و افزود: برخی افراد نیز به قدری ظاهر خود را خوب نشان می‌دهند که به او علاقه‌مند می‌شوند و دوستش دارند اما باطن این فرد خدا را دشمن می‌دارد.

وی با بیان اینکه باطن مردم به شکل‌ صفت‌های مردم است، خاطرنشان کرد: اگر کسی مال حرام می‌خورد و خمس آل محمد (ص) را نمی‌دهد و حلال و حرام را مخلوط می‌کند مانند حیوان خوک است.

این استاد حوزه به روایتی دیگر از ظاهر انسان اشاره کرد و یادآور شد: تنها چیزی که می‌تواند وجود انسان را حیوان نکند کلمه «یاحسین (ع)» است.

در مراسم مذکور نصیری یکی از فرماندهان سال‌های دفاع مقدس و جانباز ۷۰ درصد شیمیایی مقاله‌ای را در باره فاجعه استفاده از سلاح شیمیایی در دوران دفاع مقدس توسط ارتش بعثی را قرائت کرد و داعش را ادامه دهنده این راه عنوان کرد.

مداحی و برپایی نمایشگاهی از رشادت‌های شهدای شیمیایی از دیگر برنامه‌های مراسم یادواره مذکور بود./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

  • جبهه های غرب وجنوب هیچ وقت یادو خاطره فداکاری فرمانده هایی همچون این عزیز که بابدنهای مجروح وپانسمان شده لحظه ای از خط مقدم جدا نمی شدندراازیاد نخواهد برد و گمنامند و گمنام

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی