گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
مارس 13, 2014 کد خبر : 25584 دسته‌بندی نشده

نماینده مجلس:

یکی از راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی واگذاری امور به مردم است

یکی از راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی واگذاری امور به مردم است

گیلانیان : نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی واگذاری امور دولتی به مردم و گسترش خصوصی سازی را راهکاری مهم در جهت پیشرفت کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب عنوان کرد.

ˈ غلامعلی جعفرزاده ˈ عصر پنجشنبه در جلسه شورای اسلامی شهرستان رشت با بیان اینکه از قانون برنامه سوم توسعه به بعد کوچک سازی دولت مورد توجه بوده، اظهار کرد : متاسفانه این مهم به طور کامل محقق نشد و امور مردم به مردم واگذار نشد.

وی با تاکید بر ضرورت کوچک سازی دولت افزود : از ۸۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه مورد بررسی سال آینده دولت، ۳۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه جاری و ۵۰۰ هزارمیلیارد تومان بودجه شرکت های دولتی بود که نشان دهنده بزرگ بودن دولت است .

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بزرگ بودن دولت مانع از حرکت کشور در مسیر پیشرفت می شود ، گفت: شوراها یکی از نهادهایی است که می توان از ظرفیت آنها برای واگذاری امور مردم وپسشرفت کشور بهره برد .

جعفرزاده با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای دنیا علاوه برامور اجرایی و امنیتی امور آموزشی هم به شوراها سپرده شده، گفت : این مهم باید برای پیشرفت کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری در کشور مورد توجه قرار گیرد .

وی استفاده ازنظر نخبگان در انجام امور را از شوراهای شهرستان رشت خواستار شد و خاطر نشان کرد : موفقیت در بخش های مختلف و تحقق اقتصاد مقاومتی با بهره گیری از دیدگاه افراد صاحب نظر از همه جناح ها و گروه های سیاسی که قانون اساسی و رهبری را قبول دارند محقق می شود .

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در جمع مسوولان نظام اضافه کرد : بیانات ایشان در رابطه با اقتصاد مقاومتی، بیانگر آن است که همگان باید با پرهیز از اختلاف در راستای تحقق منویات ایشان گام بردارند .

جعفرزاده پرهیز از پرداختن به مسایل حاشیه ای را از شوراهای اسلامی بخش و شهرهای شهرستان رشت خواستار شد و ادامه داد : شهر رشت با سبقه فرهنگی غنی از جمله داشتن اولین داروخانه شبانه روزی ، اولین مجموعه پرورشگاهی و کشتی سازی با مشکلات زیادی مواجه است که باید برای رفع آنها تلاش شود .

وی با بیان اینکه کشور در تمامی سطوح باید با حضور تمامی نیروها از جناح های مختلف از جمله اصلاحات و اصولگرا اداره شود تصریح کرد : انحصارطلبی مانع پیشرفت کشور است و تفکر شورایی باید در راستای پیشرفت کشور و رفع مشکلات مردم به کار گرفته شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : نمایندگان مردم رشت آماده پیگیری لایحه های شورای شهرستان در مجلس و همکاری با این نهاد هستند .

به گزارش ایرنا ، شورای اسلامی شهرستان رشت روز پنجشنبه با حضور اعضای شورا ، دوتن از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ، رییس شورای اسلامی استان و اعضای این شورا تشکیل جلسه داد ./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی