گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
می 8, 2016 کد خبر : 48559 خبر ها

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان:

یکی از زیربناهای مهم توسعه کشور، وجود تکنسین‌های ماهر است

یکی از زیربناهای مهم توسعه کشور، وجود تکنسین‌های ماهر است

گیلانیان : رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان اگر باور داریم یکی از زیربناهای مهم توسعه کشور، وجود تکنسین‌های ماهر است پس باید بدان بیشتر توجه شود.

کیوان محمدی در دیدار با برگزیدگان گیلانی مسابقات ملی مهارت، ضمن تبریک به جوانان حاضر در جلسه به پاس موفقیت آنان،‌اظهار کرد:ما گیلانی‌ها به مانند سایرین نسبت به استان خودمان حساس هستیم و از شنیدن موفقیت‌های هر گیلانی در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، ورزشی و… مسرور می‌شویم.

وی تعریفی از قدرت بر مبنای توانایی افراد ارائه کرد و گفت: یکی از مهترین ارکان قدرت، علم است. پروفسور سمیعی به عنوان یک ایرانی و گیلانی نمونه بارز در این خصوص است که همه جهان به نظرات و علم ایشان باور دارند.

این مقام مسئول رسانه را یکی دیگر از ارکان قدرت دانست و افزود:کسی که توانایی نوشتن، گفتن و فیلمسازی دارد به مراتب بهتر و بیشتر بر جامعه تاثیر می‌گذارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با بیان اینکه قدرت در مهارت نیز وجود دارد، عنوان کرد: در سایه تلاش، همت و پشتکار،شما می‌توانید اراده خود را با مهارتی که دارید برای توسعه و آبادانی کشور به کار گیرید و بجای آنکه شما جویای کار باشید کار در پی شما باشد.با مهارت شما خود را بر بازار کار تحمیل می‌کنید.

وی با تاکید بر اینکه مهارت بالاتر از ثروت است، تصریح کرد: ثروت از بین می‌رود، اما مهارت پابرجاست و هرچقدر که می‌گذرد تجربیات و مهارت افزایش خواهد یافت و ثروت واقعی در این است.

محمدی از سرعت پیشرفت علم و تکنولوژی در جهان سخن گفت و ادامه داد:امروز برخورداری از سه مولفه استفاده بهینه از رایانه و اینترنت و آشنایی با نرم‌افزار مرتبط با رشته تحصیلی،آموزش و یادگیری زبان خارجی و بین‌المللی و مهارت می‌تواند موفقیت و پیشرفت را برای همه درپی داشته باشد.

وی با بیان اینکه کشور نیازمند جوانانی مانند شماست، افزود: در دوره‌ای همه خواهان آن بودند که فرزندانشان پزشک و مهندس و… شوند، اما امروز به این نتیجه رسیده‌ایم که صرفا مهندس و دکتر بودن مشکل ما را حل نمی‌کند لذا نیاز به تکنسین‌های ماهر و کاردان برای توسعه ضروری است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با تاکید بر اینکه موفقیت‌های هر یک از شما جوانان در واقع موفقیت گیلان و گیلانیان است،‌ اضافه کرد:امیدواریم شاهد افزایش موفقیت‌های چشمگیر و مستمر شما در عرصه‌های ملی و بین‌المللی باشیم و این مهم با اراده قوی میسر خواهد بود.

وی جایگاه گیلان را در حوزه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای بسیار فراتر از وضعیت موجود دانست و گفت: به عنوان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تا حد توان از هیچ کمکی برای ارتقای بیش از پیش این جایگاه دریغ نخواهیم کرد.

محمدی با تاکید بر اطلاع‌رسانی دقیق و مناسب از سوی رسانه‌ها خصوصا صدا ‌و ‌سیما مبنی بر توسعه و ترویج و آموزش مهارت‌های فنی ‌و ‌حرفه‌ای، افزود: متاسفانه برداشت فرهنگ عمومی جامعه اینگونه است کسانی که توانایی تحصیلی پایینی دارند برای ادامه تحصیل رشته‌های فنی ‌و حرفه‌ای انتخاب می‌کنند، در حالی که در کشورهای توسعه‌یافته کسب مهارت در هنرستان از اهمیت بالایی برخوردار است لذا رسانه‌ها می‌بایست در جهت تقویت و معرفی ظرفیت‌های آموزش مهارت‌های فنی ‌و ‌حرفه‌ای اهتمام ورزند؛ چراکه دانشگاه محل کسب علم و مراکز فنی ‌و حرفه‌ای محل کسب مهارت هستند.

وی متذکر شد:اگر باور داریم یکی از زیربناهای مهم توسعه کشور، وجود تکنسین‌های ماهر است پس باید بدان بیشتر توجه شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور در سال گذشته،خاطرنشان کرد: با وجود تحریم‌ها، دولت تدبیر وامید به خوبی توانست کشور را در بحث هزینه‌های جاری مدیریت کند.سالجاری وضعیت بهتری خواهیم داشت،‌ اما برای رونق اقتصادی به زمان بیشتری نیاز داریم و طی برنامه ششم سعی بر آن است که تعادل و توازن بین بودجه جاری و عمرانی ایجاد شود.

وی با اشاره به سیاست فرهنگی و علمی سازمان پس از احیا، اظهار کرد:معتقدیم زیربنای مابقی امور از جمله صنعت، کشاورزی و… آموزش و علم است. هرچقدر بیشتر در آموزش سرمایه‌گذاری کنیم نتیجه بهتری خواهیم گرفت و شاهد وقوع آسیب‌های اجتماعی کمتری خواهیم بود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد