جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ Friday, 20 July , 2018
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ کد خبر : 61539 انتخاب سردبیر

رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور خبرداد؛

یک سوم حجم زراعت چوب کشور در اختیار استان گیلان است

یک سوم حجم زراعت چوب کشور در اختیار استان گیلان است

گیلانیان : رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه درحال حاضر ۶۰ هکتار زراعت چوب در گیلان انجام می شود، گفت: بر اساس این آمار،یک سوم حجم زراعت چوب کشور به این استان تعلق دارد.

خداکرم جلالی در نشست و دیدار با استاندار گیلان که ظهر چهارنشبه در دفتر استاندری این استان برگزار شد، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح «تنفس جنگل» از امروز (چهارشنبه) هرگونه بهره برداری از جنگل ها در استان گیلان متوقف می شود.

وی با بیان اینکه تنها در صورت شرایط خاص و در مواقع ضروری می توان از جنگل های استان بهره برداری صورت گیرد، افزود: اجرای این طرح در راستای پیشگیری از پیامدهای احتمالی و تسویه با مجریان گذشته است.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح در سطح گیلان چهار میلیارد تومان به این استان اختصاص داده شده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به عملکرد و حمایت های مطلوب مسئولان استان گیلان در حوزه منابع طبیعی و زیست محیطی، تصریح کرد: در گیلان به رغم اقدامات توسعه‌ای که با جدیت در حال پیشرفت بوده در حفظ منابع جنگلی جدیت بالایی وجود دارد که نیازمند تشکر و قدردانی است.

جلالی همچین یادآورشد: باتوجه به ظرفیت‌های توسعه‌ای گیلان و احداث کارخانجات تولید مواد سلولزی آمادگی لازم برای همکاری‌های استراتژیک و اساسی وجود دارد.

وی با تأکید بر ضرورت توسعه‌ زراعت چوب در کشور به ویژه استان گیلان، اظهار کرد: گیلان در حال حاضر با ۶۰ هزار هکتار زارعت چوب یک سوم از حجم زراعت چوب کشور را در اختیار دارد.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به واگذاری پارک جنگلی لاکان گیلان به شهرداری اشاره کرد و گفت: خوشبختانه موانع موجود بر سر راه این اقدام برداشته و در روز شنبه هفته آینده پارک جنگلی ۴۵۰ هکتاری لاکان به صورت رسمی به شهرداری واگذار می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش