گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز شنبه,۳۰ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی جمعه,۲۹ام دی ۱۳۹۶

رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور خبرداد؛

یک سوم حجم زراعت چوب کشور در اختیار استان گیلان است

گیلانیان : رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه درحال حاضر ۶۰ هکتار زراعت چوب در گیلان انجام می شود، گفت: بر اساس این آمار،یک سوم حجم زراعت چوب کشور به این استان تعلق دارد.

خداکرم جلالی در نشست و دیدار با استاندار گیلان که ظهر چهارنشبه در دفتر استاندری این استان برگزار شد، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح «تنفس جنگل» از امروز (چهارشنبه) هرگونه بهره برداری از جنگل ها در استان گیلان متوقف می شود.

وی با بیان اینکه تنها در صورت شرایط خاص و در مواقع ضروری می توان از جنگل های استان بهره برداری صورت گیرد، افزود: اجرای این طرح در راستای پیشگیری از پیامدهای احتمالی و تسویه با مجریان گذشته است.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح در سطح گیلان چهار میلیارد تومان به این استان اختصاص داده شده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به عملکرد و حمایت های مطلوب مسئولان استان گیلان در حوزه منابع طبیعی و زیست محیطی، تصریح کرد: در گیلان به رغم اقدامات توسعه‌ای که با جدیت در حال پیشرفت بوده در حفظ منابع جنگلی جدیت بالایی وجود دارد که نیازمند تشکر و قدردانی است.

جلالی همچین یادآورشد: باتوجه به ظرفیت‌های توسعه‌ای گیلان و احداث کارخانجات تولید مواد سلولزی آمادگی لازم برای همکاری‌های استراتژیک و اساسی وجود دارد.

وی با تأکید بر ضرورت توسعه‌ زراعت چوب در کشور به ویژه استان گیلان، اظهار کرد: گیلان در حال حاضر با ۶۰ هزار هکتار زارعت چوب یک سوم از حجم زراعت چوب کشور را در اختیار دارد.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به واگذاری پارک جنگلی لاکان گیلان به شهرداری اشاره کرد و گفت: خوشبختانه موانع موجود بر سر راه این اقدام برداشته و در روز شنبه هفته آینده پارک جنگلی ۴۵۰ هکتاری لاکان به صورت رسمی به شهرداری واگذار می شود.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار