گیلانیان
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ Friday, 19 August , 2022
ژوئن 13, 2013 کد خبر : 19331 خبر ها

رییس ستاد انتخابات استان گیلان‎:

یک میلیون و ۷۱۷ هزار و ۶۳۹ نفر در گیلان واجد شرایط رای دادن هستند

یک میلیون و ۷۱۷ هزار و ۶۳۹ نفر در گیلان واجد شرایط رای دادن هستند

گیلانیان : رییس ستاد انتخابات استان گیلان با بیان اینکه یک میلیون و ۷۱۷ هزار و ۶۳۹ نفر در گیلان واجد شرایط رای دادن هستند یادآور شد: از این تعداد ۵۰ هزار و ۲۳۴ نفر رای اولی هستند.

 محمد اکبرزاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گیلان با تبریک به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز اظهار کرد: در آستانه روز ۲۴ خرداد و آزمون بزرگ ملت ایران و گذر از پیچ تاریخی هستیم.

وی با اشاره به اهمیت این دوره از انتخابات گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری کسانی که درد وطن دارند باید در این دوره رای دهند.

اکبرزاده جمعیت استان را ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار و ۸۷۱ نفر بیان کرد و افزود: از این تعداد یک میلیون و ۴۹۷ هزار و ۱۷۰ نفر جمعیت شهری و ۹۸۳ هزار و ۷۰۱ نفر جمعیت روستایی هستند.

وی با بیان اینکه یک میلیون و ۷۱۷ هزار و ۶۳۹ نفر در گیلان واجد شرایط رای دادن هستند یادآور شد: از این تعداد ۵۰ هزار و ۲۳۴ نفر رای اولی هستند.

اکبرزاده تعداد رای اولی های پسر در استان را در این دوره از انتخابات ۲۵ هزار و ۴۲۴ نفر بیان کرد و افزود: ۲۴ هزار و ۸۱۰ نفر رای اولی دختر هستند.

وی با بیان اینکه از ۸ صبح امروز کلیه فعالیت های تبلیغاتی ممنوع است و توصیه می شود که با رعایت کامل قانون با ستاد انتخابات استان همکاری شود.

اکبرزاده اضافه کرد: خودروهایی که عکس های کاندیداها در آن نصب شده است، حق تردد را ندارند.

وی بر پذیرش بدون قید و شرط انتخاب مردم و نتایج بدست آمده و پرهیز از هرگونه اعمالی که بعد از اعلام نتایج، موجب سلب امنیت و آسایش مردم می گردد تاکید کرد و گفت: با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

اکبرزاده با اشاره به اینکه رای دهندگان علاوه بر شناسنامه، کارت و یا شماره ملی را همراه خود داشته باشند، یادآور شد: مبنای رای گیری شماره ملی و ثبت آن در سامانه است لذا علاوه بر شناسنامه، کارت ملی نیز باید همراه رای دهندگان باشد./ منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی