گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
فوریه 17, 2016 کد خبر : 46048 خبر ها

استاندار گیلان :

یک میلیون و ۸۶۱ هزار و ۳۷۰نفر واجد شرایط رأی دادن هستند

یک میلیون و ۸۶۱ هزار و ۳۷۰نفر واجد شرایط رأی دادن هستند

گیلانیان : در آستانه آغاز تبلیغات نمایندگی مجلس شورای اسلامی نشست مشترک ستاد انتخابات و فرمانداران به ریاست استاندار گیلان عصر امروز برگزار شد.

دکتر نجفی در این نشست پس از گزارش رئیس و مسئولان کمیته‌های ستاد انتخابات و فرمانداران با بیان اینکه گزارشات رسیده و شواهد موجود حاکی از انتخابات خوب، پرنشاط و با حضور حداکری مردم در هفتم اسفند ماه است گفت : مردم با اطمینان پای صندوقهای اخذ رأی حاضر شوند و بدانند همه ما در بخش‌های اجرایی، نظارتی و امنیتی حافظان رأی آنها هستیم.

وی با بیان انیکه تبلیغات انتخاباتی کلیه نامزدهای تائید صلاحیت شده مجلس شورای اسلامی از بامداد پنجشنبه ۲۹ بهمن ماه آغاز خواهد شد گفت : در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۹۴ نفر در گیلان برای کسب ۱۳ کرسی نمایندگی رقابت می‌کنند که البته چند نامزد دیگر نیز از خارج از استان انتقال به حوزه‌های انتخابیه‌ی گیلان را تقاضا کرده‌اند که در حال بررسی است.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : تعداد داوطلبانی که از فردا رقابتشان را در گیلان آغاز می‌کنند ۷۰ درصد بیش‌تر از دوره‌ی گذشته‌ی مجلس است.

دکتر نجفی افزود : در این دوره از انتخابات ۲۵۰۸ شعبه اخذ رأی نیز تدارک دیده شده است که این تعداد شعبه به منظور جذب آرای بیش‌تر، ۳ درصد بیش‌تر از انتخابات مجلس نهم است.

وی افزود : در این دوره یک میلیون و ۸۶۱ هزار و ۳۷۰ نفر نیز واجد شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد ۷۸ هزار نفر رأی اولی‌اند.

وی با بیان اینکه عرصه‌ی انتخابات نشان دهنده‌ی بلوغ سیاسی نظام است گفت : انتخابات همواره از افتخارات نظام بوده است و از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون مردم با مشارکت در تصمیم‌گیری‌های کلان اعتمادشان را به نظام اسلامی نشان داده‌اند.

وی همچنین با تشکر از اصحاب رسانه و صدا و سیما برای پرشور کردن فضای انتخابات گفت : مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری تحلیلی گیلان در این مدت همراهی خوبی داشتند و از حرکت جدیدی که در طرد بداخلاقان رسانه‌ای شروع کرده‌اند قدردانی می کنم و از نهادهای ذیربط نیز خواسته‌ام براساس مقررات با بداخلاقی‌های انتخاباتی رفتار کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه رعایت اخلاق انتخاباتی و پرهیز از تخریب رقبا نکته‌ی بسیار مهمی است که رسانه‌ها در آن نقش تاثیر گذار دارند گفت : خوشبختانه افراد فرهیخته در جامعه‌ی رسانه‌ای گیلان فراوان هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی