گیلانیان
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ Sunday, 19 May , 2019
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷ کد خبر : 66570 خبر ها

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت :

۱۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در شهرستان رشت پرداخت شد

۱۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در شهرستان رشت پرداخت شد

گیلانیان : رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت با بیان اینکه تاکنون ۲۰ طرح برای دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی به بانک‌ها معرفی شده‌ است گفت: ارزش این طرح‌ها در مجموع ۱۰ میلیارد و ۸۹۹ میلیون تومان است.

علی لقمانی عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان رشت در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: تاکنون ۷۶ طرح اشتغال‌زایی در کارگروه فنی اشتغال شهرستان رشت در حوزه‌های اشتغال‌ فراگیر و روستایی تصویب شده است.

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت ارزش ریالی طرح‌های تصویب شده در کارگروه فنی اشتغال این شهرستان را ۵۵ میلیارد و ۹۳۵ میلیون تومان دانست و گفت: از این میان تاکنون ۲۰ طرح برای دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

لقمانی با بیان اینکه از میان طرح‌های معرفی شده به بانک‌ها ۱۲ طرح در حوزه اشتغال روستایی و ۸ طرح در حوزه اشتغال فراگیر بوده است عنوان کرد: ارزش این طرح‌ها در مجموع ۱۰ میلیارد و ۸۹۹ میلیون تومان است.

وی با اعلام اینکه ۱۸ طرح ارائه شده به کارگروه فنی اشتغال شهرستان رشت به دلیل نواقص به دستگاه‌های اجرائی مربوطه برگردانده شده است گفت: دستگاه‌های اجرایی نباید منتظر بمانند که متقاضی دریافت تسهیلات به آن‌ها مراجعه کند بلکه خودشان باید متقاضیان را شناسایی کنند.

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت با اعلام اینکه فرصت جذب اعتبارات اشتغال‌زایی تا پایان تیرماه است تصریح کرد: میانگین طرح‌های تصویب شده در کمیته‌های فنی ۶ الی ۷ میلیارد بوده که باید افرایش پیدا کند.

لقمانی با تاکید بر اینکه طرح‌های ارائه شده در حوزه اشتغالزایی کم است خاطرنشان کرد: در هر جلسه باید حدود ۲۰ میلیارد تومان طرح بررسی شود اما با روند فعلی تا پایان سال هم نمی‌توانیم اعتبارات لازم را جذب کنیم.

گودرز کمال‌پور رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رشت نیز در این جلسه گفت: این اداره تا امروز ۱۳ پرونده به مبلغ ۱۱ میلیارد و ۳۲۵ میلیون تومان را در راستای اجرای طرح “تکاپو” تصویب کرده که ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در حوزه اشتغال فراگیر و ۲ میلیارد و ۷۲۵ میلیون تومان آن در حوزه اشتغال روستایی است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz