گیلانیان
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ Wednesday, 21 October , 2020
می 2, 2020 کد خبر : 78359 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس سازمان صمت گیلان :

۱۱ پروژه صنعتی جدید در سال «جهش تولید» تعریف شد

۱۱ پروژه صنعتی جدید در سال «جهش تولید» تعریف شد

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تعریف ۱۱ پروژه صنعتی جدید در سال جهش تولید خبر داد و گفت: برای اجرای به‌‌‌‌موقع طرح‌ها نیازمند همکاری بیشتر بانک‌های عامل هستیم.

فرهاد دلق‌پوش ضمن اشاره به شعار جهش تولید تعریف ۱۱ پروژه صنعتی جدید در استان گیلان را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: در صورت پذیرش کارگروه اقتصاد مقاومتی و با تخصیص اعتبارات لازم به این پروژه‌های صنعتی، سرعت اجرای طرح‌ها افزایش پیدا می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان اشتغال دو برابری صنعت در سال جهش تولید را مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه هم‌اینک تسهیلات بانکی به پروژه‌ها سر وقت تخصیص پیدا نمی‌کند ابراز داشت: عدم پرداخت به موقع تسهیلات موجب تعویق در اجرای پروژه‌های صنعتی می‌شود و باید این مانع رفع شود.

دلق‌پوش با تأکید بر اینکه سفارش ساخت ماشین‌آلات داخلی و یا خارجی، خرید تجهیزات و واردات ذاتاً پروسه‌ای زمان‌بر است عنوان کرد: در این بین عدم پرداخت به هنگام وام‌ها و تسهیلات بانکی در زمان مقرر و هم‌‌‌زمانی آن با هزینه‌های جانبی ناشی از نوسانات بازار، موجبات کندی در مسیر تولید را فراهم می‌کند.

وی اصلی‌ترین چالش‌ها و موانع مؤثر در تحقق نیافتن کامل اهداف پروژه اقتصاد مقاومتی را عدم تخصیص به‌‌‌‌موقع تسهیلات توسط بانک‌های عامل اعلام کرد و گفت: طولانی شدن فرآیند بررسی اعطاء تسهیلات به پروژه‌های صنعتی موجب می‌شود پروژه عملاً زمان طلایی خود را برای احداث و جذب بازار از دست بدهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان دارا بودن بزرگترین مرز ترانزیتی کشور را از جمله ویژگی‌های استراتژیک این استان تلقی کرد و افزود: از آن‌جا که گیلان نقطه ثقل بسیاری از امور تجاری و اقتصادی محسوب می‌شود در صورت عدم نظارت‌های مستمر بر روند وقوع پدیده قاچاق، این امر می‌تواند خطرآفرین باشد.

دلق‌پوش بیکاری و اشتغال کاذب را از جمله تبعات سنگین وقوع پدیده شوم قاچاق کالا دانست و با تأکید بر لزوم توجه بیشتر بر روی ارتقاء کیفیت تولیدات داخلی اظهار داشت: توسعه‌نیافتگی مناطق مرزی زمینه لازم برای وقوع قاچاق را فراهم می‌کند بنابراین لازم است به درآمد و معیشت مردم این مناطق توجه ویژه‌تری شود.

وی با بیان اینکه تمام اصناف و تولیدکنندگان طبق مقررات باید موجودی انبار خود را در سامانه( www.nwms.ir) به صورت شفاف و دقیق ثبت کنند ابراز داشت: اگر این کار انجام نشود و در صورت ارسال گزارش و بازرسی، کالاها به عنوان کالای قاچاق و احتکار محسوب شده و حسب قانون با متخلفان برخورد می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان اشتغال‌آفرینی در حوزه صنعت را بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: در سال گذشته با شروع فعالیت ۱۶۰ کارخانه جدید در گیلان بیش از ۲ هزار و ۵۶ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شدند و زمینه اشتغال حدود ۳ هزار نفر نیز به شکل غیرمستقیم فراهم شد.

دلق‌پوش از صدور ۱۳۲ فقره معافیت گمرکی انواع ماشین‌آلات و مواد اولیه صنعتی در سال گذشته به عنوان یکی دیگر از اهرم‌های حمایتی در بخش تولید سخن گفت و بیان داشت: پس از استعلام از مرکز ساخت داخل صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات در صورت عدم ساخت مشابه داخلی، نسبت به ورود آن‌ها موافقت می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

در دیدار فرمانده سپاه و انتظامی گیلان تأکید شد:

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا :

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟