گیلانیان
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ Sunday, 20 October , 2019
خرداد ۲۹, ۱۳۹۸ کد خبر : 73722 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس سازمان چای کشور :

۱۲۰۰۰ تن چای خشک امسال در کارخانجات چایسازی گیلان و مازندران تولید شد

۱۲۰۰۰ تن چای خشک امسال در کارخانجات چایسازی گیلان و مازندران تولید شد

گیلانیان : رئیس سازمان چای کشور گفت: ۱۲ هزار تن چای خشک، امسال در ۱۶۰ کارخانه گیلان و مازندران تولید شد.

حبیب جهانساز با تأکید بر اینکه ۹۰ درصد چای کشور در گیلان تولید می شود اظهار داشت: طبق آمارهای موجود امسال تاکنون معادل ۱۲ هزار تن چای خشک در ۱۶۰ کارخانه استان‌های گیلان و مازندران تولید و به بازارهای مصرف عرضه شده است.

رئیس سازمان چای کشور در مورد آخرین روند پرداخت مطالبات چایکاران شمالی نیز عنوان کرد: در حال حاضر چیزی نزدیک به ۱۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان معادل ۷۰ درصد از بهای برگ سبز خریداری شده به حساب عابر بانک چایکاران دو استان شمالی کشور واریز شده است.

وی با بیان اینکه اخیراً نیز قسمتی دیگر از مطالبات چایکاران شمالی به حساب آنان واریز شده خاطرنشان کرد: ۲۵ میلیارد تومان از بهای برگ سبز چای دیروز به چایکاران گیلان و مازندران پرداخت شد و مابقی مطالبات باقی‌مانده کشاورزان چایکار نیز متعاقباً پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان چای کشور در مورد آخرین روند برداشت برگ سبز چای توسط چایکاران گیلانی و مازندرانی ابراز داشت: چایکاران شمال کشور تاکنون موفق شده‌اند معادل ۵۱ هزار و ۸۰۰ تن برگ سبز چای را از سطح باغاتدخود برداشت کرده و جهت فرآوری به کارخانجات تحویل دهند.

جهانساز مهم‌ترین دلایل افزایش برداشت برگ سبز چای از باغات شمال را مورد تأکید قرار داد و در تشریح آن عنوان کرد: بارش بسیار مطلوب نزولات جوی، مطلوب بودن شرایط جوی و انجام برنامه‌های بهزراعی باغات چای از جمله مواردی هستند که در افزایش تولید برگ سبز مؤثر هستند.

وی ارزش برگ سبزی که از تاریخ ۹ اردیبهشت تا امروز برداشت شده است را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: ‌برگ سبزی که تاکنون توسط چایکاران گیلان و مازندران برداشت و به کارخانجات فرآوری و چایسازی تحویل داده شده است معادل ۱۶۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان ارزش دارد.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه طبق برآوردهای انجام شده ۹۰ درصد چای برداشت شده درجه یک بوده است اظهار داشت: امسال دولت حمایت‌های خوبی را از صنعت چای کشور به‌عمل آورده است و مطمئناً با اقداماتی نظیر حذف ارز یارانه‌ای برای واردات چای این صنعت رشد خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان :

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان :

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz