گیلانیان
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ Friday, 30 October , 2020
اکتبر 20, 2019 کد خبر : 75465 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرکل شیلات گیلان :

۱۲ پهنه آبی برای اجرای طرح‌های آبزی پروری در گیلان شناسایی شد

۱۲ پهنه آبی برای اجرای طرح‌های آبزی پروری در گیلان شناسایی شد

گیلانیان : مدیرکل شیلات گیلان گفت: ۱۲ پهنه آبی با مساحت ۲۷ هزار هکتار و ظرفیت تولیدی بیش از ۷۵ هزار تن برای اجرای طرح‌های آبزی پروری در گیلان شناسایی شده است.

صمد درویشی عصر یکشنبه در جلسه بررسی پروژه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه مجموع تولیدات بخش شیلات گیلان ۶۵ هزار تن است، اظهار کرد: سهم گیلان از مجموعه تولیدات آبزی پروری کشور بیش ازپنج درصد است.

وی با بیان اینکه سهم اشتغالزایی شیلات در استان ایجاد ۴۶ هزار فرصت شغلی است، افزود: در این زمینه نیز سهم گیلان در مجموع اشتغال گیلان شش درصد است.

مدیرکل شیلات گیلان یکی از مهم‌ترین مزایای استان گیلان در حوزه آبزی پروری در مقایسه با سایر استان‌ها نسبت ۸۰ به ۲۰ است، گفت: در دنیا یکی از مهم‌ترین سیاست‌ها در حوزه شیلات کاهش صید از دریا و حرکت به سمت آبزپروری است که خوشبختانه عملکرد استان در این زمینه قابل دفاع است.

وی در ادامه با بیان اینکه نخستین اقدام سازمان شیلات گیلان در حوزه اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی نوپا است و مطالعات آن از سال ۹۴ آغاز شده است، تصریح کرد: در راستای اجرای طرح‌های آبزی پروری ۱۲ پهنه آبی با مجموع ظرفیت تولید به بیش از ۷۵ هزار تن در گیلان شناسایی شده است.

درویشی با اشاره به ۲۷ هزار هکتار سطح پهنه آبی، بیان کرد: بر این اساس سهم غرب استان ۹ هزار تن، مرکز استان ۴۱ هزار و ۵۰۰ تن و سهم شرق استان گیلان نیز ۲۵ هزار تن تعیین شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون برای اجرای این طرح ۱۰۰ نفر مراجعه کرده و ۴۸ مورد با ظرفیت ۷۸ هزار تن موافقت اصولی صادر شده است، گفت: ۲۰ مورد پروانه تاسیس با ظرفیت تولید ۳۵ تن و یک مورد پروانه بهره برداری نیز صادر شده است.

مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به اینکه سال گذشته حدود ۵۰ تن ماهی قزل آلا در یک مرزعه تولید شد که یکی از مهمترین مزایای آن بازارپسندی بیشتر بوده است، افزود: امسال نیز میزان تولید در این زمینه با افزایش ۱۰ برابری به ۵۰۰ تن خواهد رسید.

وی به بهره برداری از دو مزرعه پرورش ماهی در قفس با ۱۲ قفس آماده استقرار در دریا اشاره و اظهار کرد: ظرفیت تولید این مزارع هزار تن است که این میزان در سال آینده به ۳۱ قفس افزایش خواهد یافت.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سرمایه گذاری ۲۵۰۰ میلیاردی در گیلان/ ۶۰ هزار شغل ایجاد می شود

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) :

سرمایه گذاری ۲۵۰۰ میلیاردی در گیلان/ ۶۰ هزار شغل ایجاد می شود