گیلانیان
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ Sunday, 16 June , 2019
شهریور ۳, ۱۳۹۷ کد خبر : 68721 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان :

۱۳ هزار بافنده فرش در گیلان مشغول فعالیت هستند

۱۳ هزار بافنده فرش در گیلان مشغول فعالیت هستند

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان با تأکید بر ظرفیت‌های بالای این استان در صنعت فرش گفت:‌ بیش از ۱۳ هزار بافنده فرش در گیلان مشغول فعالیت هستند.

فرهاد دلق‌پوش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت:‌‌ گیلان از ظرفیت‌های بسیار زیادی برای رونق و توسعه هرچه بیشتر صنعت فرش برخوردار است به طوری‌ که هم‌اکنون بیش از ۱۳ هزار بافنده فرش در نقاط مختلف این استان مشغول کار و فعالیت تولیدی هستند.

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان با اشاره به قدمت صنعت فرش دستباف در این استان ابراز داشت:‌ باید با حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان و فعالان حوزه صنعت فرش استان گیلان،‌ ضمن توسعه هر چه بیشتر این حرفه،‌ در زمینه صادرات آن به کشورهای دیگر نیز برنامه‌ریزی شود.

دلق‌پوش با بیان اینکه موقعیت استراتژیک و مجاورت با بازارهای بزرگ کشورهای همسایه از مزیت‌های استان گیلان است عنوان کرد:‌ سرمایه‌گذاری در صنایعی نظیر تولید فرش دستباف علاوه بر ایجاد اشتغال و درآمدزایی،‌ می‌تواند ارزآوری و درآمدزایی خوبی را نصیب کشورمان کند.

وی از وجود بیش از ۱۳ هزار بافنده فرش دستباف در استان گیلان خبر داد و در این مورد خاطرنشان کرد: ایجاد رونق تولید و توسعه در صنعت فرش دستباف علاوه بر رفع یکسری از مشکلات،‌ نیازمند یکسری برنامه‌ها است که تشکیل انجمن تولید کنندگان فرش یکی از این موارد است.

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان گیلان اجرا و استفاده از ایده‌های خلاقانه را تنها راه تثبیت موقعیت کشورمان در صنعت فرش دانست و گفت:‌ باید با اجرای برنامه‌های بلند مدت و کوتاه مدت و اقدامات راهبردی،‌ شیوه‌های بازاریابی نوین را در خدمت این صنعت قدیمی قرار دهیم.

دلق‌پوش برندسازی را مهم‌ترین برنامه‌ برای حفظ اصالت فرش دستباف ایرانی دانست و عنوان کرد:‌ اگر این اقدامات به خوبی نهادینه و اجرایی شود ضمن حفظ اصالت و کیفیت فرش دستباف ایرانی می‌توان با حمایت از طرح‌های جدید مثل سوسن چلچراغ آینده صنعت فرش داخلی را تضمین کرد.

وی ظرفیت اشتغالزایی صنعت فرش دستباف به ویژه در مناطق روستایی را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت: اگر دو مؤلفه‌ نیروی کار گسترده در روستاها‌ و از طرف دیگر ظرفیت صنعت فرش در حوزه اشتغالزایی در کنار هم قرار گیرد ارزش افزوده خوبی نصیب اقتصاد کشورمان خواهد شد.

دلق‌پوش رفع مشکلات پیرامون صنعت فرش دستباف در گیلان را ضروری خواند و اظهار داشت:‌ تشکیل کمیته فرش در این سازمان،‌ علاوه بر رفع بسیاری از دغدغه‌های فعالان این حوزه،‌ می‌تواند در ایجاد تعامل و همگرایی لازم تولیدکنندگان با سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت مؤثر واقع شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

تولید برق در گیلان بیشتر از مصرف است

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان :

تولید برق در گیلان بیشتر از مصرف است

فرسودگی شبکه برق گیلان/ عملکردها ضعیف بوده است

نماینده آستانه اشرفیه و کیاشهر :

فرسودگی شبکه برق گیلان/ عملکردها ضعیف بوده است

برداشت عسل از ۲۹۰ هزار کندو در گیلان/۵۵۰۰ تن عسل تولید می شود

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان :

برداشت عسل از ۲۹۰ هزار کندو در گیلان/۵۵۰۰ تن عسل تولید می شود

عدم رعایت استانداردها به بازار صادراتی گیلان آسیب رسانده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان :

عدم رعایت استانداردها به بازار صادراتی گیلان آسیب رسانده است

خرید توافقی پیله تر ابریشم در گیلان آغاز شد

مدیر تعاون روستایی گیلان :

خرید توافقی پیله تر ابریشم در گیلان آغاز شد

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz