گیلانیان
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ Monday, 26 July , 2021
سپتامبر 9, 2020 کد خبر : 79674 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

معاون برق و انرژی وزیر نیرو :

۱۴ هزار کیلومتر شبکه کابل خودنگهدار جایگزین سیم‌های مسی در کشور می‌شود

۱۴ هزار کیلومتر شبکه کابل خودنگهدار جایگزین سیم‌های مسی در کشور می‌شود

گیلانیان : معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: ۱۴ هزار کیلومتر شبکه کابل خودنگهدار تا پایان سال ۱۴۰۰ جایگزین سیم‌های مسی فرسوده در کشور می‌شود.

همایون حائری امروز در مراسم آغاز  اجرای پروژه ۳ هزار کیلومتری کابل خودنگهدار استان گیلان در رشت اظهار داشت: با اجرای طرح مذکور میزان شبکه کابل خودنگهدار برق استان گیلان به ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۴ درصد از شبکه برق گیلان دارای کابل خودنگهدار است گفت: اجرای این طرح میزان شبکه کابل خودنگهدار استان را افزایش می‌دهد.

وی جزئیات فاز نخست اجرای پروژه ۳ هزار کیلومتری کابل خودنگهدار استان گیلان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: قرار است در فاز نخست این پروژه، هزار کیلومتر از شبکه‌های سیم مسی به کابل خودنگهدار تبدیل می‌شود.

حائری مشکلات ایجاد شده برای مردم استان در بارش برف سال گذشته را عامل اجرای این پروژه دانست و عنوان داشت: جلسات مختلف بین وزیر نیرو و استاندار گیلان منجر به تصمیم‌گیری جهت تعویض شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار تا ۳ هزار کیلومتر شد.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با بیان اینکه حدود ۲۰ هزار کیلومتر از شبکه برق استان گیلان ضعیف است و اصلاح آن ضرورت دارد افزود: برای رفع مشکلات حوزه برق استان گیلان پروژه مذکور را اجرایی می‌کنیم تا مردم در ایام مختلف به‌ویژه زمستان دچار مشکلات کمتری شوند.

وی با اشاره به اینکه این طرح علاوه بر گیلان در استان‌های مختلف کشور اجرایی می‌شود خاطرنشان کرد: هدفگذاری ما این است که تا پایان سال ۱۴۰۰، ۱۴ هزار کیلومتر شبکه کابل خودنگهدار در کشور جایگزین سیم‌های مسی فرسوده شود.

به گزارش تسنیم، پروژه ۳ هزار کیلومتری تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار در گیلان با اعتباری بیش از ۳۵۱ میلیارد تومان امروز با حضور معاون وزیر نیرو، استاندار گیلان و جمعی دیگر از مسئولان افتتاح شد.

گفتنی است که فاز نخست طرح مذکور ۳۷۵ کیلومتر سیم مسی به کابل خودنگهدار در رشت و ۶۲۵ کیلومتر در شهرستان‌های استان با اعتبار ۱۱۷ میلیارد تومان اجرایی می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد