گیلانیان
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ Wednesday, 21 October , 2020
آوریل 11, 2020 کد خبر : 78068 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس سازمان صمت گیلان :

۱۵۰ طرح صنعتی سال «جهش تولید» در گیلان به بهره‌برداری می‌رسد

۱۵۰ طرح صنعتی سال «جهش تولید» در گیلان به بهره‌برداری می‌رسد

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از بهره‌برداری ۱۵۰ طرح صنعتی در گیلان خبر داد و گفت: برخی از این پروژه‌های صنعتی چند سال پیش جواز تاسیس دریافت کردند و هم‌اکنون در حال احداث و راه‌اندازی تاسیسات، ابنیه و ماشین‌آلات خود هستند.

فرهاد دلق‌پوش امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیش از هزار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان سرمایه توسط بخش خصوصی برای راه‌اندازی و تکمیل طرح‌های جدید صنعتی در گیلان پیش‌بینی شده که در حال انجام است اظهار داشت: سال گذشته ۳۴۵ جواز تأسیس برای واحدهای صنعتی جدید در گیلان صادر شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به ضرورت انطباق واحد‌های تولیدی و صنعتی گیلان و صدور مجوز این واحدها با توجه به وضعیت بومی و آمایشی استان خاطرنشان کرد: باید بتوانیم از ظرفیت‌های بومی موجود در استان برای توسعه اقتصاد، شکوفایی تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی استفاده کنیم.

دلق‌پوش با اشاره به رسالت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان به‌عنوان متولی تولید، تجارت، هدایت، حمایت و نظارت در این عرصه اظهار داشت: پروژه‌های جدید صنعتی در گیلان موجب اشتغالزایی برای ۵ هزار و ۵۶۶ نفر خواهد شد و تمامی پروژه‌ها براساس برنامه زمان‌بندی و با رصد و پایش سازمان صمت اجرا می‌شوند.

وی با بیان اینکه برخی از پروژه‌های صنعتی در گیلان چند سال پیش جواز تاسیس دریافت کردند و هم‌اکنون در حال احداث و راه‌اندازی تاسیسات، ابنیه و ماشین‌آلات خود هستند خاطرنشان کرد: طبق پیش‌بینی‌ها در سال جهش تولید و در صورت بهره‌گیری از شاخص‌های اقتصادی، بیش از ۱۵۰ طرح صنعتی در گیلان که جواز تاسیس دریافت کردند به مرحله تولید و افتتاح می‌رسند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به صدور مجوز طرح توسعه برای ۴۹ واحد صنعتی در حال فعالیت در سال گذشته گفت: همزمان با تکمیل خطوط تولید و افزایش ظرفیت این واحدهای تولیدی نیازمند ۵۹۸ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری هستیم و این واحدها برای هزار و ۳۹۴ نیروی انسانی متخصص و عادی شغل ایجاد می‌کنند.

دلق‌پوش به پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی ۲۴۶ پروژه صنعتی در گیلان اشاره و بیان کرد: در این راستا ۱۶ پروژه صنعتی و شاخص استان گیلان نیز در قالب کارگروه اقتصاد مقاومتی قرار گرفت که اکثر آن‌ها دارای پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصدی هستند و در تلاش هستیم که بخش عظیمی از این پروژه‌ها را در طول سال ۹۹ به بهره‌برداری برسانیم.

وی افزود: ۱۶ پروژه صنعتی و شاخص استان گیلان مربوط به صنایع داروسازی، تولید روغن خوراکی، اوراق فشرده چوبی، ملزومات بسته‌بندی به‌صورت نوآورانه و دانش بنیان بوده که بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال برای آنها سرمایه‌گذاری شده و برای هزار و ۵۵۰ نفر نیز شغل ایجاد می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

در دیدار فرمانده سپاه و انتظامی گیلان تأکید شد:

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا :

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟