گیلانیان
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ Sunday, 29 March , 2020
آگوست 24, 2019 کد خبر : 74657 خبر ها

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان:

۱۶ مگاوات از نیروگاه تولید پراکنده کاسپین وارد مدار شد

۱۶ مگاوات از نیروگاه تولید پراکنده کاسپین وارد مدار شد

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان از ورود۱۶ مگاوات از نیروگاه ۲۵ مگاواتی تولید پراکنده کاسپین به مدار خبر داد و گفت: این نیروگاه با محیط زیست محیط سازگاری دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، عظیم بلبل آبادی صبح شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به بهره‌برداری ۱۶ مگاوات از نیروگاه ۲۵ مگاواتی مقیاس کوچک کاسپین انزلی، افزود: این نیروگاه که قابلیت تولید همزمان برق و حرارت را دارد توسط شرکت مولد برق کاسپین و با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع احداث شده است.

بلبل آبادی با بیان اینکه این دومین نیروگاه مقیاس کوچک مورد بهره برداری در استان گیلان است، گفت:  هدف از احداث این نیروگاه تامین برق مصرفی منطقه آزاد بوده و انرژی مازاد تولیدی نیروگاه نیز می تواند بخشی از بار ترانس‌های انتقال پست ۲۳۰ کیلوولت رشت شمالی را کاهش دهد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان در ادامه با اشاره به سازگاری این نیروگاه با محیط زیست، تصریح کرد: نیروگاه مذکور در مقایسه با نیروگاه‌های بزرگ حرارتی، سازگاری بیشتری با محیط زیست داشته و علاوه بر بالاتر بودن راندمان الکتریکی، امکان استفاده از راندمان حرارتی نیروگاه برای تامین سیستم گرمایشی مورد نیاز این منطقه، سبب افزایش راندمان تا بالای ۵۵% نیز خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان:

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

تحویل سال در کنار بیماران کرونایی