گیلانیان
شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ Saturday, 28 March , 2020
دسامبر 2, 2018 کد خبر : 70821 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس ‌:

۱۷۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد

۱۷۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد

گیلانیان : عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس ‌با اشاره به وجود هزار و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور گفت:‌ دولت باید این سرمایه‌ها را به سمت تولید و اشتغال هدایت کند.

مهرداد بائوج لاهوتی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر چیزی در حدود هزار و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد بنابراین با توجه به اوضاح حساس امروز، دولت باید این سرمایه‌ها را به سمت نیازهای اساسی جامعه هدایت کند.

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس به وقایع سال‌های اخیر به‌ویژه ماه‌های گذشته در حوزه بازار اشاره کرد و افزود:‌‌ به دلیل حجم بالای نقدینگی هر روزه شاهد هجوم این سرمایه‌ها به یک بخش از اقتصاد نظیر بازار سکه و ارز هستیم که آسیب‌های بسیار زیادی نیز به اقتصاد ملی وارد کرده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با تأکید براینکه اقدام مردم برای سرمایه‌گذاری در بخش‌هایی نظیر طلا و ارز به قصد ضربه‌زدن به اقتصاد انجام نمی‌شود عنوان کرد: دولت امسال در شرایط بسیار حساسی از لحاظ بودجه‌ای قرار گرفته است بنابراین باید برنامه‌های برای جذب این سرمایه‌های سرگردان ارائه دهد.

لاهوتی هدایت و گسیل نقدینگی موجود در جامعه به سمت تولید و اشتغال را مورد تأکید قرار دارد و خاطرنشان کرد: با توجه به تشدید تحریم‌های ظالمانه، دولت باید‌ برای سال آینده برنامه‌ریزی دقیقی تدوین و اجرایی سازد تا به نحو احسنت از سرمایه‌های راکد جامعه در حوزه‌های مولد بهره‌گیری شود.

وی درآمدهای مالیاتی و درآمدهای حاصل از فروش نفت را دو منبع تغذیه کننده و از پایه‌های اساسی تدوین بودجه‌های سالانه اعلام کرد و ابراز داشت: با وجود فشارهای آمریکا امسال مشکل چندانی در حوزه تحقق درآمدها برای ما پیش نیامد اما با توجه به تشدید تحریم‌ها باید برای سال آینده فکری اساسی شود.

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در بودجه ۹۷ فروش ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت با نرخ ۵۵ دلار پیش‌بینی شوده بود عنوان کرد:‌ با تدابیر ویژه مسئولان مشکلی از بابت تحقق درآمدهای نفتی رخ نداد حتی در ۴ ماهه نخست امسال شاهد فروش نفت بیشتری نیز بودیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به اینکه قیمت جهانی نفت در ابتدا سیر صعودی و در حال حاضر سیر نزولی به خود گرفته است گفت: برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی در سال آینده،‌ دولت‌ باید به شدت روی بحث تحقق درآمدها و کم کردن هزینه‌های جاری و غیرضرور دقت کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

فعالین حوزه تولید سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان:

فعالین حوزه تولید سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان:

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

تحویل سال در کنار بیماران کرونایی